24.6 C
Berlin
12:22 - 02/06/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

FETÖ “KANDIRILACAK SİYASETÇİLER ARANIYOR “

00:17 - 19/09/2019

AKP kadrolarının geçmişini incelersek çoğunda “hoca efendi” aşkı olduğunu gereceksiniz. Durum o kadar sınırı aşmış ki,

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman yeni bir makama koyacak yetkili bir kişi arasa, bir tarafından FETÖ ile ilişkisi olmamış bir sülale bulmakta zorlanıyor. Yeni kadro, eskiden aldatılmışların ya kendisi ya da akrabası. Eski hoca efendilerine uğramamış, yanından geçmemiş ya da selamını almamış insanlarda olabilir fakat, çoğu bu yörüngeden bir ara geçmiş gibi gözüküyor geçmişte.

Şimdi bunları bilmek için, çok zeki olmaya gerek yok diyeceksiniz değil mi? Ne de olsa çıkıp en yetkili ağızlardan “kandırıldık” deyip kapattılar konuyu.

Benim aklıma gelen yumurtamı tavuktan yoksa tavuk mu yumurtadan çıkar hesabı, bu dostlukta kim kimi ne kadar kullandı.

Orduya kumpas kuracak kadar kadrolaşmış bir FETÖ teşkilatı, seçimlerde ve hükümet olmada AKP kadrolarına ne kadar yardımcı olmuştur. Kim kimi nereye kadar sırtında taşımıştır?

Asıl mesele de şimdiki yaşananlar Fetullah Gülen’in yeni senaryosu olabilir mi?

Tek adam yönetimini ülkeye getirmişken, yeni bir lider seçtirip bütün ipleri tekrar eline almayı deneyebilir mi?

Filim bitti mi, yoksa ikinci bölüm mü çekiliyor. Kandırıldım diyenler gidince, yeni kandırılmışlara emanet mi edecekler ülkeyi.

Sene 2014, Fethullah Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak, zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a “müvekkilinin kişilik haklarına saldırıda bulunup ihlal etmesi nedeniyle 100 bin TL’lik manevi tazminat davası” açmıştı.

2013 senesinde ara bozulmuştu sizin anlayacağınız ve üç yıl sonra darbe yapılıncaya kadar bu kadrolar ne için tasfiye edilmedi hiç düşündünüz mü? Hadi onu düşünmediniz, 2016 senesinde darbe yapılmışsa ve suçlunun adresi belli ise, üç senedir neden iadesi gerçekleşmemiş bunu hiç düşündünüz mü? Bu “kıblesi bir “ilişkide, kim kimi ne kadar ve nereye kadar kullandı açıklık getirildi mi?

Kandıranlardan uzak, mutlu bir hayat diliyorum herkese!

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla