16.2 C
Berlin
01:27 - 12/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Av. Nurullah Aydın

Av. Nurullah Aydın arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

DÜNYA’YI YÖNETENLER!

22:59 - 24/01/2010

Bu konuda farklı yayınlar çoktur. Her biri ileri sürdüğü gerekçelere dayalı olarak yorum içerir. Ama bir gerçek var ki, küresel olaylar son 50 yıldır belli merkezlerin planlamasıyla şekillenmektedir.

Dünya finans sistemi, kapitalist sistemi, Siyonist sistem ya da sömürü sistemi, o’nun sözleriyle şekillendiği söylenir. Petrol savaşları, su savaşları, renkli renksiz tüm devrimler, terör, uyuşturucu trafiği ve dünyada olup biten ne kadar olay varsa, hiçbir zaman resmiyette atfedilmese de, Rockefeller’in 17 yıl önce Almanya’daki Bilderberg toplantısında açıkladığı ancak 57 yıldır devam eden planı çerçevesinde yürümektedir. Bu sözler Amerikan yönetiminin çeşitli kademelerinde bulunmuş ve Rockefeller sisteminin nasıl bir yıkım getirdiği üzerine kitaplar yazan Richard C. Cook’a ait.

Basın sırlarımızı deşifre etmediği için kendilerine minnettarmışlar.
Cook’un ‘Dünyadaki Olayları Uluslar arası Bir Finans Komplosu mu Yönlendiriyor’ başlıklı makalesi, Amerikan finans krizinin ve Rockefeller’in ‘dünyayı savaştan arındırmak ve refah getirmek üzere açıkladığı planı’nın nasıl bir bağlantı oluşturduğu konusunda önemli bir analiz sunuyor. Rockefeller’in 17 yıl önce söylediği ‘Basının sırlarımızı deşifre etmemek için verdiği sözden dolayı kendilerine minnetarız’ sözü ise Cook’un makalesinde en dikkat çekici paragraflardan birini oluşturuyor.

Refah ve barış’tan söz edenler birer suçlu mu?
Cook’un Amerika’da cereyan eden ekonomik sarsıntının sebebi olduğunu belirttiği ve dünyayı ‘entelektüel seçkinler ve bankerler’in yönetmesi gerektiğini söyleyen Rockefeller ile ilgili çarpıcı makalesi, ‘dünyaya barış ve refah’ getirme iddiasındaki seçkinlerin aslında birer suçlu olduğu savıyla bitiyor.

Dünyayı kim yönetiyor?
Alan Greenspan, Batı’nın borç üzerine kurulu ekonomisini yok etmekle tehdit eden iskan balonu oluşturmayı düşünecek kadar aptal mı? Bu gerçekten dünya finans sistemini ortadan kaldıracak kolayca öngörülebilir bir yıkım mı? Yoksa bu ‘kazara bilerek’ mi yapıldı? Diye sorar. Ancak dünya kamuoyunda komplo yaklaşımlar da uçuşur.
Eğer öyleyse neden?

Finans seçkinlerinin babası kim?
Şimdi komplo teorisyenlerinin bu elit planın merkezinde olduğu konusunda adını en çok zikrettikleri Amerikalı’ya dönelim. Bu 92 yaşındaki multi milyarder, dünya finans seçkinlerinin babası David Rockefeller olarak tanınır.

Wikipedia’da Rockefeller ile ilgili olarak kendisinin Haziran 1991 yılında Almanya’nın Baden Baden kentindeki Bilderberg konferansının açılışında söylediği iddia edilen konuşması yer alıyor. Rockefeller: “Bizler 40 yıldır Washington Post, New York Times, Time ve diğer medya gruplarından bizim toplantılarımıza katılan yöneticilerin, konferanslarımızla ilgili sırları saklayacaklarına dair verdikleri sözü yerine getirdikleri için minnettarız. 40 yıldır minnettarız. Bu 40 yıl içerisinde eğer toplantılarımızla ilgili kamuoyuna bilgi verilseydi, dünya için yaptığımız planlarımızı geliştirmemiz mümkün olmazdı. Dünya, bir dünya hükümetine doğru gitme konusunda daha sofistike ve hazır duruyor. Bu plana göre, artık dünya savaş nedir bilmeyecek, tüm insanlık için sadece refah ve barış olacak. Entelektüel seçkinler ve dünya bankerlerinin ulus üstü egemenliği, önceki yüzyıllarda olan ulusal egemenliğe tercih ediliyor.”

Dünyayı 60 yıldır bu “biz” yönetiyor
Rockefeller ‘biz’imle ilgili konuşuyor. Bu ‘biz’, O’nun dediğine göre, neredeyse 40 yıldır toplanıyor. Eğer bugün yaşadığımız tarihe Rockefeller’in konuşmayı yaptığı 17 yıl öncesini de eklerseniz 60 yıl oluyor. Yani iki kuşak demek oluyor.

Sadece biz dünya bir için bir plan geliştirmedik, fakat bu planı geliştirme girişimleri en azından Rockefeller’in düşüncesinde başarılı olmuş.

Rockefeller’in biz dediklerinin nihai hedefi, ‘Entelektüel seçkinlerden ve dünya bankerlerinden oluşan bir ulus üstü egemenlik’ oluşturmaktır. Rockefeller’in söylediğine göre, bu hakimiyet artık savaşın ne olduğunu bilmeyen bir dünya hükümetine doğru giden yoldur.

Yani; Gizli uluslararası yöneticiler, önce her şeyi kaosa çeviriyorlar ve buna barış diyorlar sonrada kurtarma adıyla kurtarıcı role soyunuyorlar.

GünüN SözÜ: Akıllı insan, bilgiyle donanan, kararlı hareket eden ve amacına ulaşmada sebat edendir.

Prof. Dr. Nurullah Aydın
Gazi Ü. İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü Öğr. Gör.

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla