15.4 C
Berlin
08:38 - 14/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu arşivindeki tüm yazıları ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

ÇOCUK CİNAYETLERİ

18:53 - 09/05/2014

 

ÇOCUK CİNAYETLERİ  
                                             
Son zamanlarda çocuk cinayetleri çoğaldı. Neredeyse haftada birkaç tane çocuk öldürülmekte. Bu cinayetlerin nedeni, katillerin çocuklara tecavüz etmeleri.
Peki, koskoca adamlar, neden çocuklara tecavüz edip sonrasında öldürüyorlar? Toplum hızla muhafazakârlaşırken çocuklara yönelik suçlar neden artmakta? Demek ki toplumun muhafazakârlaşması, insanları ahlaklı yapmıyor.
Öncelikle çocuklara karşı suç işleyenlerin ruh sağlıklarının yerinde olmadığını belirtelim. Ancak bu kişilerin ruh sağlıklarının bu denli bozulması ve sapkınlık düzeyine ulaşmasının sosyal nedenleri de iyi araştırılmalı.
Çocuk tecavüz ve cinayetleriyle ilgili AKP hükümetinin ağlak bakanının açıklaması ilginç. “Kravatı buralara inmiş, etekleri buralara kadar çıkmış, birbirleriyle sadece argo konuşan, yirmi beş kelimeyle hayatlarını sürdüren ama her şeyin içerisinde cinsellik içeren bu tür programlar, Türkiye’deki cinsel hayatı sınırsız ve sorumsuz hale getiriyor. Yani uyarılma yaşı eskiden kızlarımızda 13-14, erkeklerde 15-16 iken 7-8’lere kadar gerilemiş.” demekte Arınç.
Argo konuşmak… Evet, bu konuda toplumun önündeki örnek başbakan. Argo konuşmayı, siyaset dili durumuna getiren RTE. Konuşmada saygıyı yok sayarak karşıtlarına, kimi zaman yandaşlarına ağza alınmayacak sözler söyleyen de başbakan.
Arınç, TBMM’de muhalefet milletvekillerine ana avrat dümdüz giden kendi partisinin milletvekillerini unutmuş olamaz. Ayrıca sosyal medyada küfürden başka söyleyecek sözü olmayan AKP’lilerin sayısı da az değil. Eğer argo konuşmak, küfretmek Arınç’a göre çocuk tecavüz ve cinayetlerinin nedeni ise AKP masum değildir.
Sayın Arınç, tecavüzcü katillerin yetişkin kişiler olduklarını unutmuşa benziyor. Koskocaman insanların ufacık çocuklara cinsel istek duymalarını diziler sağlıyor öyle mi? Güldürmeyin adamı… Televizyonların her şeyine karışıp AKP’ye uygun duruma getiren iktidar dizilere karışmıyor öyle mi? AKP döneminde halk dizilerin tutsağı oldu. Televizyonlarda eğitici program neredeyse yok. Belgeseller, müzik programları sabaha karşı, kimsenin izleyemeyeceği zaman dilimlerinde yayımlanır oldu. Sen, televizyonlarla toplumun yönünü şaşırt, insanları uyuştur, ondan sonra da şikâyetçi ol. AKP’lilerin şark kurnazlığı bu.
Arınç, hala etek boyuyla uğraşıyor. Yahu, tecavüze uğrayanların bazıları erkek çocuklar… Onlarda mı etek giyiyorlar? Hem küçücük kız çocuğunun giyimi, kocaman adamları neden tahrik etsin?
Sen, etek boyunu bırak ağlak bakan. İşin esasına gel. Bu tecavüzcüler, uzaydan gelmedi. Sabah akşam kadın üzerinden politika üreten AKP iktidarının yönettiği bir ülkenin yurttaşları bu kişiler. Ey Arınç, sizin döneminize gelinceye dek kadın ve kadın giyimi siyasetin ucuz malzemesi oldu mu bu kadar? Kadın giyimi üzerinden siyaset yaparak onu yalnızca cinsel nesneymiş gibi algılatan kim?

Şimdi benim merak ettiğim bir şey var. Çocuk tecavüzcüsü katiller, bugüne kadar hangi partilere oy verdiler? Bu kişiler, nasıl bir eğitim aldılar? Bu tecavüzcü katiller, kendilerini hangi dünya görüşüne yakın bulmaktalar?  Bu sorular çoğaltılabilir. Hükümet üyeleri, gerçekleri kadınların etekleri arasına saklayacaklarına bu soruların yanıtlarını araştırsınlar. Buldukları sonuçları da kamuoyuyla paylaşsınlar. Paylaşsınlar ki cinsel sapkınlığın nasıl bir bilinç üzerinde yeşerdiğini öğrenelim.
                                                                                  
Adil Hacıömeroğlu

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla