4.7 C
Berlin
00:53 - 20/02/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

CİNSEL İLİŞKİYE ÖTV GETİRİLSİN!

19:53 - 23/09/2019

Her evlilikte doğal yaşanan şeylerdir bunlar.
Çamaşır yıkamak, yemek yapmak kadar doğal bir gereksinim, hatta ihtiyaçtır.
Üst üste gelen zamlardan sonra maliye bakanımıza hatırlatmak istedim yeni vergi kapısını.

Son zamlardan sonra, bir evlilikte temel ihtiyaçların birkaç asgari ücret olduğunu görünce vergi zorunluluğu da ortaya çıkıyor.
Tamamen lüks tüketime giriyor evlilik. Lüks olunca da vergisi olacak tabii ki!
Nesi zorunuza gitti.

Öyle her aklına esen, ÖTV ödemeden ilişkiye girerse bu işin altından devlet nasıl kalkacak. Hele hele bir de ilişki başarılı olup korunmamışsanız, hadi sana birde çocuk masrafı.

Tuvalet kağıdına güç yetmiyorken, çocuk bezi de nerden çıktı derseniz olmaz. Fakat yüksek vergi konursa, ülke bütçesine de bir miktar faydanız olur.

Tabii ki biraz çalışma yapmak lazım bu konuyu gündeme getirmeden önce.

İlk evlilikte bandrol parası da almak lazım. Neden derseniz sıfır bir araba alanın başına gelenleri hatırlatmak isterim. Tamam evlilikte eş almıyorsunuz, bir nevi ortak bir hayat kuruyorsunuz diye düşününler olabilir. Ona da çözüm üretiriz ve eşitlik anlayışı ile her kes kendi bandrolünü öder. Evlilikte bandrol hesaplarken, yaş ve fiziksel özelliklerin yanı sıra eşlerden birinin yerli veya ithal olması da göz ardı edilemez. Eşlerden biri çok zenginse, fakir olan haksız kazanç elde edeceği için vergisini vermelidir edindiği malın mülkün de.

Şimdi alkolden alınan yüksek vergiyi aklıma getirince, ilişki vergisi de epey yüksek olmalı. E devletten işe başlamadan önce bir numara alırsınız, tamam olunca da geçtiği süre filan hesaplanıp cebinize mesaj olarak gelir ödeyeceğiniz rakam.

Her aklına gelende, cüzdanına bakmadan bu işlere kalkışmaz. Yalnız kredi kartından süreç başlamadan önce peşin peşin ödeyeceksiniz ÖTV’yi.
Neden mi peşin?

ZEVKİN VERESİYESİ OLMAZ!

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla