18.9 C
Berlin
21:40 - 10/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu arşivindeki tüm yazıları ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

ATATÜRK CEZALANDIRALAMAZ

17:13 - 12/12/2013

4 Aralık günü Fethiyespor, Fenerbahçe maçına Yüce Atatürk’le çıkınca PFDK’ya sevk edilmiş. Neden mi? Futbol maçlarında siyasal simgeler kullanılmazmış.

Kafaya bakın, kafaya… Atatürk, bu ülkenin kurucusudur. Eğer çim sahalarda binlerce genç top koşturuyorsa Atatürk sayesindedir. Futbol Federasyonun ambleminde Türk bayrağı varsa Atatürk var olduğu içindir. Federasyonun gücü yetiyorsa amblemini değiştirsin bakalım. Her maçtan önce seyircilerce okunan İstiklal Marşı’nı yasaklasın da görelim.

Ne yapmış Fethiyespor? “Yüce Atatürk” yazmış yeşil çimlere. Daha önce de “Başöğretmen” yazmışlardı. Türkiye Cumhuriyeti’nde Atatürk’e saygı duymamak suçtur, onursuzluktur,ayıtır, emperyalizme uşaklıktır. Fethiyelilere bu davranışlarından ve Ata’ya bağlılıklarından ötürü ödül verilmeli ödül…

Medya’daki bazı kişiler Atatürk’ü savunmak adına yanlış kıyaslamalarda bulunmakta ve hata yapmaktalar. “Bazı futbolcular dört parmak işareti yapmışlar ceza almadılar, Fethiyespor neden ceza alsın?” demekteler. Yahu, el insaf! Bu ikisi bir mi? O dört parmak işareti, Münafık Kardeşlerin simgesi. Siyasetin daniskası hem de… Bunu yapanlar cezalandırılmıyorsa büyük hata.

İslam dünyasını karanlığa gömmek isteyen Münafık Kardeşlerin dört parmağıyla Yüce Atatürk’ü bir tutmak ne kadar yanlış değil mi? Atatürk, İslam dünyasının ve tüm ezilen ulusların öncüsü ve güneşidir. Onun ışığı ile milyonlarca insan aydınlandı.

Bir yanlışlık da Mandela ile Atatürk’ün bir tutulması. Mandela ırkçılığa karşı amansız bir savaşım verdi. Ülkesindeki ırk ayrımcılığını sona erdirdi. İnsanlık açısından yaptıkları önemli ve saygıya değerdir. Ama bir ülke kurmadı Mandela.

Mandela’nın ölümü nedeniyle onu saygıyla anan Galatasaraylı Afrikalı oyuncuların davranışı onurludur. Siyaset yapmak olarak değerlendirilmemeli bu.

Türkiye’de Atatürk’ü cezalandırmak, kişinin kendisini, ailesini, tarihini, varlığını inkârdır. Bu ayıptır, ayıp. Bunu, söz konusu etmek bile utanmazlıktır, en hafif söylemle. Yüce Atatürk’e ceza verenleri bu millet affetmez, onları cezalandırır. Onların da en büyük cezası, verdikleri cezanın utancıyla yaşamlarının sonuna kadar yüzleri kızarmış olarak ömür sürmeleri olacak. Kendinize gelin beyler, kendinize… Aklınızı başınıza devşirin ki ayıplı kişiler olarak yaşamayın şu fani dünyada…

Adil Hacıömeroğlu

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla