10.6 C
Berlin
11:34 - 27/05/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

ABD İLE “İT DALAŞI”!

22:24 - 07/10/2019

Türkiye’ye yaptırım tehdidinde bulunan ABD başkanı Trump, ” Türkiye, benim derin ve eşsiz anlayışıma göre, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye’nin ekonomisini mahvederim ve yok ederim” dedi.

Bazı medya kuruluşları dediklerini aynen yayınlıyor, üstüne yorum eklemeden.

Muhalefet bir laf etse saldıran bazı satılık kalemlerden henüz bir açıklama yok. Eskiden Yunanistan uçakları ile bizim hava kuvvetleri yakın temasa girerdi de “Yunan ile it dalaşı” diye başlıkları okurduk çok heyecanlanmadan.

İşte kamuoyu oluşturmak böyle bir şeydir. ABD başkanı, Twit atarak bazı lafları ortaya döker. Şimdi bu ekonomik sıkıntı içinde “ne işimiz vardı Suriye de” diyecekken, ABD ye kızıp dik durarak savaşa mı gireceğiz?

Memleketi bu duruma düşürenler, Suriye meselesinde komşu ülke yanarken Esad ile görüşse, bu iş daha kansız ve demokratik çözülemez miydi?

Yoksa Suriye işinde de FETÖ mü kandırdı sizleri?

Zamanında yaptığınız yanlışların sonucudur bugün düşman güçlerden duyduğumuz bu sözler. ABD BİZİM İÇİN DÜŞMAN BİR GÜÇTÜR ARTIK. ÇÜNKÜ İNSAN DOSTUNA BÖYLE KONUŞMAZ!

Benim gördüğüm, ABD bizi Suriye işinde kışkırtmak istiyor! Dış güçler, Suriye ye girecek Türk ordusunun arkasındaki halk desteğini artırmak için ortalığı geriyorlar. Biraz sakin düşünüp önce Barış götürmeliyiz komşumuza.

Türk ordusuna sahte delillerle kumpas kurulmasaydı, bu işler başımıza gelmezdi bence.

Atatürk “’Yurtta sulh cihanda sulh” derken ne kadar haklıymış şimdi anladınız mı?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla