11.7 C
Berlin
05:54 - 11/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu arşivindeki tüm yazıları ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

ABD DESTEĞİYLE HAİN PUSULAR

22:07 - 11/09/2015
ABD DESTEĞİYLE HAİN PUSULAR

Türkiye, 7 ve 8 Eylül’de bölücü örgüt PKK’nın kurduğu hain pusularda otuz bir kahraman evladını şehit verdi. Yalnızca otuz bir ocağa değil, tüm Türkiye’ye ateş düştü. Türk Ulusu doğudan batıya, kuzeyden güneye şehit acılarını yüreğinin en derin yerinde duyumsadı.

Pusular hain… Çünkü emperyalizmin güdümüne giren bölücü terör örgütü militanları kapı komşusuna ihanet içinde. Bin yıldır aynı topraklarda yan yana yaşamış kardeşleri ayrıştırmak, düşmanlaştırmak için yapılan eylemlerdi bunlar.

Pusular kalleş… Çünkü mertçe savaşmamakta bölücü örgüt. Arkadan vurmakta kahraman yiğitleri…

Pusular ihanet kokmakta… Hem de çok boyutlu ihanet… Bölücü örgüt, ABD hesabına Anadolu topraklarını kana bulamakta…

PKK eylemleri, açılım süreci bittikten sonra biçim ve yön değiştirdi. Önceden kırsal alanda askeri üslere saldıran bölücü örgüt, şimdi daha çok kentlerde saldırılarda bulunmakta. Neredeyse eylemlerinin tümünde patlayıcı tuzaklamakta.

Açılım nedeniyle askeri kışlasına ve polisi karakoluna kapattı AKP hükümeti. Böyle olunca da meydan PKK’ya kaldı. Bölücü örgüt, kentleri silah deposu durumuna getirdi. İktidar mı ne yaptı? PKK’ya zorluk çıkaran devlet görevlilerini ya görevden aldı ya da iftiralarla Silivri’ye, Hasdal’a… gönderdi.

AKP iktidarıyla PKK, Türkiye’yi adeta paylaştılar. Memleketin kasası AKP ‘de kaldı. Yeşil dolarlar, ayakkabı kutularına dolduruldu iştahla. Ülkenin doğusu da PKK’ya bırakıldı gafletle.

RTE ve ekibi, Suriye’ye abanınca PKK’nın etki alanı büyüdü. Teröristlerin eğitimleri ABD’ce yapıldı. El yapımı patlayıcı konusunda uzmanlaştılar. ABD ve Almanya, kent savaşı konusunda bilgilendirdi bölücü piyonları.

Yurtseverler bir bir zindanlara atılırken Cemaat senarist, RTE savcı, PKK’lılar da gizli tanıktı. ABD’nin 12 Eylül tezgâhlarında ürettiği bu üç güç, Cumhuriyet’i yıkmak için seferberdiler.

“Açılım!” diye diye devletten yana olan Kürt kökenli yurttaşları AKP, PKK’nın insafına terk etti. Onları ortada bıraktı. Böylece de “sözünde durmayan ve kendine hizmet edeni korumayan devlet” algısı yaratıldı beyinlerde. Devletle yurttaş arasındaki güveni yok ettiler on üç yıllık iktidarlarında. Açılım sürecinde PKK’nın tüm yasadışılıklarına göz yumuldu.

Bölücülerin Dağlıca’ya dört yüz, Iğdır’daki yola bin kilo patlayıcı yerleştirdikleri söylendi yetkililerce. Boyutu geniş, ağırlığı üç beş insanın kolayca taşıyamayacağı bu patlayıcılar nasıl ve ne zaman yerleştirildi oralara? Bunca patlayıcı yerleştirilirken AKP hükümeti ve diğer yetkililer ne yapıyordu? Açılım…

Patlayıcılar yerleştirilirken asfaltlar kazılıyor, kimi zaman yol kıyısına hendekler vuruluyor. O hendeklere bombalar yerleştirildikten sonra toprakla kapatılıyor. Kazılan asfalt eski durumuna getiriliyor. Anlaşılacağı üzere epey bir iş var ortada… Ciddi donanım işi… Bölücü örgütün iş makineleri parkı mı var? Peki, PKK bu işleri nasıl yapmakta tek başına? Bu durumda HDP’li belediyelerle yolları asfaltlayan yüklenici firmalara çevrilmekte gözler. Bu konu ciddiyetle soruşturulmalı…

Patlayıcılar döşenirken kimsenin ilgisini çekmemiş mi yollardaki çalışmalar? (Bu arada köyde, kentte sokağını kazan, menfezlerle uğraşan kim olursa olsun ilgili müdürlüklere bildirmeli. Yurttaşlar bu konularda uyanık olmalı.) Çekmesine çeker de açılım süreci boyunca PKK, bölgede istediği yolları kapatıp açıyor. Kimi zaman iki kent arasındaki yol saatlerce, hatta günlerce trafiğe kapalı kalabiliyor. Nasıl olsa Silivri mahkemelerinin kürsüsündeler birlikteler… Yurtseverler için kumpaslar kurmanın peşindeler… Üç beş yol trafiğe kapanmış kimin umurunda?

Herkesin dilinde bir soru: Devletin istihbaratına ne oldu? Ne olacak? AKP ile Cemaat’in post kavgasına kurban edildi, tıpkı diğer devlet kurumları gibi. Cemaat, PKK içindeki istihbarat elemanları açığa çıkardı KCK tutuklamaları sırasında. Böylece de devletin haber kaynakları yok edildi.

Akan kanın, verilen canların, yıkılan ocakların sorumlusu kim? Kim olacak açılımcı AKP, devleti işlemez duruma getiren Cemaat ve ABD buyruğunda hain pusular kuran PKK.

Peki, biz kimle savaşıyoruz kendi topraklarımızda? Savaş, ABD ile yapılmakta… AKP de Cemaat de PKK da piyon… Bu üçünden kurtulduğumuzda ABD, tarihin en büyük yenilgisini alacak uygarlığın filizlendiği topraklarda.

Adil Hacıömeroğlu

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla