19 C
Berlin
22:04 - 12/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu arşivindeki tüm yazıları ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

ABD BAYRAĞI ALTINDA DEVRİMCİLİK OLUR MU?

23:02 - 16/09/2016

ABD BAYRAĞI ALTINDA DEVRİMCİLİK OLUR MU?

PKK/PYD’nin ABD’nin piyonu olduğunu öteden beri söylemekteyiz. Bu gerçeği, ABD de PKK/PYD de inkâr etmemekte.

Birkaç gün önce PYD lideri Salih Müslim, “Kendileri Münbiç’ten geri çekilmek istese de ABD’nin bunu istemeyeceğini” söyleyerek “ABD ile anlaşmalarının olduğunu” vurguladı. ABD yöneticileri ise değişik ağızlardan “PYD’nin kendilerinin kara gücü olduğunu” söylediler.

ABD ve PKK/PYD sözcülerinin karşılıklı bağlılık bildiren sözlerini son günlerde çokça işitmekteyiz. Ne yazık ki PKK’nın kuyruğuna takılan bazı sol gruplara bunu anlatmakta zorluk çekmekteyiz. PKK’yı desteklemenin solculuk, devrimcilik olduğunu sanan bir zavallılık içinde bu gruplar. Tabi, PKK’nın kuyruğuna takılınca da ABD emperyalizmine hizmet etmekteler.

15 Eylül 2016 günü yayın organlarının internet sitelerine bir haber düştü. Haber şu… Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nin karşısında PYD denetimi altında bulunan Telabyad’da bölücü örgüt paçavrası indirilerek yerine, ABD bayrağı asılmış. Bu olay, bizi şaşırtmadı. Çünkü PYD zaten ABD için savaşmakta. Onun kara gücü. ABD adına vekâlet savaşı yapmakta. Vekilin değil, asıl olanın bayrağının asılması normal. PKK/PYD için de ABD bayrağının orada dalgalanması olağan.

Bizim merak ettiğimiz sol/devrimci(!) grupların ABD bayrağı karşısındaki tutumları. ABD-PKKPYD işbirliği bu kadar açıkken hala gaflet uykusundan uyanmayacaklar mı? PKK’yı destekleyerek ABD’nin yanında yer aldıklarının gerçeğini ne zaman görecekler? Devrimciliğin, solculuğun emperyalizme karşı mücadele etmek olduğunu anımsayacaklar mı acaba?

Emperyalizme karşı olmadan devrimci olunamayacağını bilmeyen kişi, gider ABD piyonlarıyla kol kola girer. Amerikan projelerinde yer alır. Bilerek ya da bilmeyerek emperyalizmin hizmetkârı olur.

Ey devrimci olduğunu savlayan genç kardeşim, sen kimin yanındasın? Söyle bakalım… ABD’nin mi, yoksa Amerikan emperyalizmine karşı mücadele ederek canını veren Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve arkadaşlarının mı?

Sen; ABD bayrağı dalgalandıranların mı, yoksa Amerikan askerlerini Dolmabahçe’den denize dökenlerin mi yanındasın?
                                                                       
Adil Hacıömeroğlu

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla