13.1 C
Berlin
07:44 - 03/06/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
AVRUPA Fransa GÜNCEL İngiltere Polonya

Macron: Emeklilik reformu, tarihi bir reform

Macron: Emeklilik reformu, tarihi bir reform

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, günlerdir ülkede emekçilerin grev ve protestolarla geri çekilmesini istediği emeklilik düzenlemesine ilişkin ‘Ülke için tarihi bir reformdur’ dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Brüksel’deki Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi’nin ardından düzenlediği basın toplantısında emeklilik düzenlemesini savundu.

Macron günlerdir ülkede grev ve protestolarla karşılanan emeklilik “reformu”na ilişkin 2 yıl boyunca çalışma yaptıklarını belirterek “Ülke için tarihi bir reformdur” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı, karbon salınımını 2050’ye kadar sıfıra indirme konusunda, Polonya hariç, AB ülkelerinin hemfikir olduğunu, Polonya’nın ise ek süre istediğini söyledi.

JOHNSON’A TEBRİK

İngiltere’deki erken genel seçim sonuçları dolayısıyla Başbakan Boris Johnson’ı tebrik eden Macron, “Brexit anlaşmasının en kısa sürede onaylanmasını istiyorum” dedi.

Macron, Sahel ülkeleriyle pazartesi günü Fransa’da yapılması planlanan zirvenin ise Ocak ayına ertelendiğini belirtti. 

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla