15.3 C
Berlin
23:13 - 19/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD ALMANYA Fransa GÜNCEL Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Rusya TÜRKİYE Yunanistan

Lavrov'dan Türkiye ve Kıbrıs Rum Kesimi Arasında Arabuluculuk Teklifi

Lavrov'dan Türkiye ve Kıbrıs Rum Kesimi Arasında Arabuluculuk Teklifi

Kıbrıs Rum Kesimi’nde bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ve Kıbrıs Rum Kesimi arasında arabulucuk yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Kıbrıs Rum Kesimi Lideri Nicos Anastasiyadis’le biraraya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov “Türkiye’yle ilişkileriniz konusunda karşılıklı çıkarlara ve uluslararası hukuka dayalı, adil bir diyaloğu teşvik etme konusunda hazırız” dedi.

Lavrov özellikle son dönemde, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki doğal kaynak arama faaliyetleri nedeniyle gerginleşen ilişkiler ve yükselen tansiyona dikkat çekti.

Türkiye, Doğu Akdeniz’deki sismik arama faaliyetleri nedeniyle son dönemde Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi ve özellikle Fransa’yla karşılıklı olarak gerginlik yaşıyor. Almanya da Türkiye ve diğer ülkeler arasında arabuluculuk yaparak tansiyonu düşürmeye çalışıyor.

Amerika’nın Sesi tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak haber sitelerinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla