Lavrov: Türkiye’nin harekatı sona eriyor

22.10.2019 23:13

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki askeri harekatının sona erdiğini, bundan sonraki gelişmelerin Kürt askeri güçlerinin çekilmesine bağlı olduğunu söyledi. Rusya…

Lavrov: Türkiye’nin harekatı sona eriyor

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki askeri harekatının sona erdiğini, bundan sonraki gelişmelerin Kürt askeri güçlerinin çekilmesine bağlı olduğunu söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Soçi’deki zirvenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine düzenlediği askeri harekatın sona erdiğini söyledi.

TASS’ın haberine göre Lavrov, bundan sonraki gelişmelerin bölgedeki Kürt güçlerinin çekilmesine bağlı olduğunu kaydetti.

Rusya Dışişleri Bakanı, “Harekat sona eriyor ve şimdi her şey anlaşmalara sadık kalınıp kalınmayacağına bağlı, yani güçlerin ve ekipmanların bırakılması ile Kürt askeri oluşumlarının çekilmesine bağlı” dedi.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar