1.4 C
Berlin
10:28 - 20/02/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA

Kutsal yolculuk heyecanı başlıyor

Toplantıya DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, 2019 Hac Organizasyonu Koordinatörleri Fuat Gökçebay, DİTİB Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Ali Özdemir, kafile başkanları ve grup görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan bilgilendirme toplantısında, hac ibadetinin sabır ve fedakârlık istediğine değinen DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen; “Hac yolculuğunun her saniyesini değerlendirmeliyiz. Kutsal beldelerde olduğumuz süre içerisinde hacılarımıza hizmet ederek dua almaya vesile olacak işler yapmalıyız. Hac organizasyonunda görev alacak kafile başkanlarımıza ve grup görevlilerimize kolaylıklar ve başarılı bir hac dönemi diliyorum. Rabbim haccınızı mebrur, dualarınızı kabul eylesin” şeklinde konuştu.

2019 Hac Organizasyonu hakkında bilgi veren Hac Koordinatörü Fuat Gökçebay ve DİTİB Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Ali Özdemir, bu yıl 8 kafile ile kutsal topraklara intikallerin gerçekleştirileceğini, ilk uçuşların 25 Temmuz tarihinde başlayacağını, dönüşlerin ise 24 Ağustos’ta sona ereceğini kaydettiler. Sinevizyon eşliğinde vize, uçuş, havalimanı intikalleri ve kargo hizmetleri hakkında geniş bilgi veren Özdemir, her yıl olduğu gibi bu yıl da Mekke ve Medine’de irtibat bürolarının oluşturulacağını söyledi. Özdemir ayrıca, hacı adaylarının uçuş öncesi en az 4 saat önce havalimanında olmaları ve pasaport başta olmak üzere ihramlarını da yanlarına almaları gerektiği hatırlatmasında bulundu.

İlgili haberler

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla