KRV TÖD‘ ün yeni Başkanı Ayla Erfidan Ocakdan oldu

14.02.2022 18:15

Merkezi Almanya Dortmund’ ta olan Kuzey Ren Vesfalya Eyaletinde (NRW) faaliyet gösteren Türk Öğretmenler Derneği (NRW-TÖD)  dernek binasında genel kurulunu gerçekleştirdi. Korona…

KRV TÖD‘ ün yeni Başkanı Ayla Erfidan Ocakdan oldu

Merkezi Almanya Dortmund’ ta olan Kuzey Ren Vesfalya Eyaletinde (NRW) faaliyet gösteren Türk Öğretmenler Derneği (NRW-TÖD)  dernek binasında genel kurulunu gerçekleştirdi.

Korona şartları ve kısıtlamaları nedeniyle 11 üyenin katıldığı ve ilk kez gerçekleştirilen mektup ile oy yöntemiyle, toplam 26 üye ile seçime gidildi.

Derneğe uzun yıllar hizmet veren ve başarılı çalışmalara imza atan eski Başkan emekli öğretmen Şükrü Akarsu’nun tekrar aday olmadığı genel kurulda yapılan oylamalar sonucu Ayla Erfidan Ocakdan başkanlığa seçildi.

Şükrü Akarsu tekrar aday olmadı

Genel Kurula ve üyelere yönelik bir teşekkür, veda Bildiri-Mektubu yollayan eski Başkan Şükrü Akarsu mektubunda ‘’ 2011’den bu yana yaptığım NRW Türk Öğretmenler Derneği başkanlığından ayrıldım. Yorulduğum, usandığım veya sağlık nedenlerimden dolayı bırakmadım. Kurumsallığın yerleşmesi, derneğin kişi adı ile özdeşleşmemesi için bıraktım. Başkanlık dönemimle ilgili kendimle gurur duyduğum tek olay; sizlerin güvenini kazanmam ve bu güveni zedelemeden genç kuşaklara aktarabilmem oldu. Bundan sonraki yaşam dilimimde eğitim görevlileri ve onların örgütsel çalışmaları ile dirsek teması içerisinde olacağım.” dedi.

Doğru eğitim bireysel gelişim ve toplumsal ilerleme için hayati önem taşır

NRW -TÖD’nin yeni Başkanı Ayla Erfidan Ocaktan seçim sonrası duygularını şöyle ifade etti:

’’ Öncelikle beni Başkanlığa seçen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Keza Şükrü beye şimdiye kadarki emekleri ve hizmetleri için minnettarız.  Eğitim kaliteli olmalı ve bilimden uzaklaşmamalıdır. Eğitimde öğrencinin sosyal bir varlık olduğunu unutmamalıyız. Doğru eğitim hem bireysel gelişim hem de toplumsal ilerleme, reform ve yenilenmeyi sağlamanın’ tek ve kesin’ yöntemidir’. Amacımız tüm öğrencilerimizin özelliklede bizim göçmen Türk kökenli ailelerin çocuklarını hayata doğru hazırlamak, eğitimli, donanımlı bir birey olarak yetiştirmek, iyi meslekler öğrenerek, yüksek eğitim yaparak toplumda önemli yerlere gelmelerini sağlamaktır’’ dedi.

NRW-TÖD’ ün ağırlıklı olarak çalışılacağı alanlar

- Türkçe dersinin önemi ve konumu hakkında bakanlık, öğretmen dernekleri ve konsolosluklarla iletişim içerisinde bulunmak, birlikte hareket etmek, çözümler üretmek ve geleceğe yönelik birlikte yatırımlar yapmak.

- Var olan Stajyer Öğretmenler gurubumuzun desteklenmesinin son derece yararlı olduğunu gördüğümüz için, bu alanda çalışmalarımızın devam etmesi ve genişletilmesini sağlamak.

- Tüm üyelerimize ve velilere ulaşmak için çevrimiçi çalışmalarına daha fazla yoğunluk verilmesi -Eğitim içi seminerlerin düzenlenmesi.

2022-2024 dönemi için KRV Türk Öğretmenler derneğinin yeni yönetimine ve diğer organlarına şu kişiler seçildi:

Başkan Ayla Erfidan-Ocakdan, Başkan yardımcısı Doğan Biçer, Yazman Fatma Yıldız Dağ,

Sayman Hicran Demirci, Üye Ahmet Değirmenci, Denetleme Kuruluna ise Şükrü Akarsu, Alaaittin Erçakmak, Yaşar Kara seçilirken Güner Cebir ve Sevgi Gürbüz ise genişletilmiş yönetim kurulu olarakta dernek çalışmalarına destek verecek.

 ha-ber.com/Mehmet Tanlı/ Dortmund

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Türk komando birliği Kosova'ya vardı

Türk komando birliği Kosovaya vardı

Türk komando birliği Kosova'ya vardı
Dışişleri'nde Hakan Fidan dönemi resmen başladı

Dışişlerinde Hakan Fidan dönemi resmen..

Dışişleri'nde Hakan Fidan dönemi resmen başladı
Enflasyonda doğalgaz etkisi

Enflasyonda doğalgaz etkisi

Enflasyonda doğalgaz etkisi
Nazım Hikmet, vefatının 60. yılında Nürnberg’de anıldı

Nazım Hikmet, vefatının 60. yılında Nü..

Nazım Hikmet, vefatının 60. yılında Nürnberg’de anıldı
Çok kültürlü Türkiye Frankfurt’ta sergileniyor

Çok kültürlü Türkiye Frankfurtta sergi..

Çok kültürlü Türkiye Frankfurt’ta sergileniyor
Sürgündeki gazetecilerin hayatını anlatan film Köln’de gösterilecek

Sürgündeki gazetecilerin hayatını anla..

Sürgündeki gazetecilerin hayatını anlatan film Köln’de gösterilecek