KENDİNİZİ DEĞİŞTİRİN, DÜNYANIZ DEĞİŞSİN

02.12.2021 20:23

Yaşadığımız bu zamanda ve Dünya' da her şey öyle değişiyor ki, eski güzellikleri, eski dostlukları, eski misafirperverlikleri, eski sohbetleri özler olduk. Çünkü hepimizi çok ilginç ve değişik bir gelecek bekliyor.

Yapay zekaların ve Robotların hâkim olacağı bu gelecekte çocuklarımız ve torunlarımız ileriki zamanlarda kendi becerileri ile bu tasarlanmış zamanların robot çağının ve teknolojinin içinde adeta yarışacaklar.

Biz bu robotları insanlaştırma ya çalışırken, bizlerde robotlaşmış bir hayata geçeceğiz. Şimdilerde bile Hiçbir şey den eskisi gibi zevk alamaz duruma geldik. İnsanlar arasında korkunç bir iletişim bozukluğu oluştu.

Bizlere burada düşen görev, kendimize, kendi özümüze dönmek, kendi değerimizi bilmek, öz saygımızı korumak ve özgüvenimizi yüksek tutmak ve bu değerlerimizi çocuklarımıza öğretmektir.

Bazen de kendimize sorular sormamız gerekiyor? Ben kimim? Kendimi ne kadar tanıyorum? Bunların cevabını verebilmemiz için önce kendi özümüze dönmemiz her zaman bizlere yarar sağlayacaktır.

Bazen hepimize kendi ailelerimiz tarafından birçok sınırlar ve sorumluluklar ile etrafımıza taştan duvarlar örülmektedir. Olmamız gerekenler veya yapmamız gerekenler gibi. Örneğin, siz hiç tanımadığımız birine ne kadar güvenebilirsiniz? ne kadar sevebilir? ne kadar değer verebilirsiniz? Bunların cevabını verebilmemiz için kendi özünüze döner, gereken ilgiyi, sevgiyi, kendimize verebilirsek, hayat bizlere daha kolay gelecektir.

Demek oluyor ki, bizler ne yaparsak yapalım ne düşünürsek düşünelim, başkalarının bizi duymak ve görmek istediği kadarız. Bu yüzden nerde olmak istiyorsak o yeri kendimiz belirleyelim. İnsanların ne dediklerine asla takılmayalım. Ne kimsenin bizi yükselmesine güvenelim nede bizleri alçaltmasına güvenelim. Sadece kendi yolumuza bakıp kendimize güvenelim. Kendimize hediye edilen bu hayatı elalem ne der diye yaşamayalım.

Alacağımız tüm kararları kendimiz belirleyelim. Kendimizi değerli hissedelim.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları