KENDİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ

22.10.2021 17:28

Hayatımızı iyileştirmek veya Kendimizi geliştirmek istiyorsak, bazı  konular üzerinde çok çalışmamız gerekiyor. Kendimizi geliştirmek için, Öncelikle ne yapmamız gerektiğini bilmeliyiz. Örneğin, her gün yeni bir kitap okuyalım, yeni bir dil öğrenelim, yeni bir hobi kazanalım, kurslara gidelim, korkuların üstesinden gelelim, yeteneklerimizi, geliştirmeye çalışalım, Erken kalkma alışkanlığı edinelim, spor yapalım, irade gücümüzü yükseltelim, hatalarımızı kabul edelim, zayıf yanlarımızı keşfedelim, bir şeylere odaklanalım, hedeflerimiz olmalı, sorumluluklarımız olmalı, ödevlerimizi gözden geçirelim, negatif insanlardan uzak duralım, güçlü insanlardan bir şeyler öğrenelim, geçmişimizle yaşamayalım, disiplinli olalım, daha bunlar gibi birçok örneklerle istersek bizler kendimizi geliştirebiliriz. Fakat insanlar bazı şeyleri, nerde,ne yapacağını nasıl yapacağını bilmiyorlar.

En başta isteklerini cok büyük seylere odaklıyorlar. Zengin olmak, çok iyi olmak ve çok başarılı olmak gibi hayaller kuruyorlar. Oysa kendimizi geliştirmek için küçük adımlarla başlamalıyız.
 Küçük yatırımlar yapmalıyız kendimize. İstediğimiz bu büyük şeyler maalesef tek başına yapılmıyor .O çok büyük isteklerimizi hayal ederken nereden başlayacağınızı bilemiyoruz. Evde oturmakla İnsanlar kendilerini geliştiremiyor.
 Bu yüzden yaşadığımız şehirde hangi etkinlikler ve  faaliyetler var ise onları araştırıp bu gibi faaliyetlere katılarak kendimizi geliştirebiliriz. En güzel şey  seminerlere katılmak, toplantılara katılmaktır. Bunlar bizim yaşadığımız şehirden uzakta olsalar yine oralara gidip daha güzel bilgiler edinerek  gelişmemize fayda sağlayacaktır.
 Bu  gibi kültürel faaliyetler ile beynimizi daha da güçlendirerek istediğimiz hedeflere rahatlıkla ulaşmış oluruz.
Yeter ki içimizdeki bu öğrenme ve  isteme iradesini kullanmayı bilelim. Beynimizi besleyelim, okuyalım, öğrenelim yeni bilgiler edinelim.
Her zaman pozitif düşünelim iyimser olalım kötü düşünceler her zaman bizleri eritir. Zamanımızı mutlu geçirelim Eğer bizleri mutlu eden şeylerle uğraşırsak, zamanımızı kaliteli geçirmiş oluyoruz Bunları sağladıktan sonra bizler farklı bir bakış açısıyla kendimizi çok daha güzel bir biçimde geliştirmiş oluyoruz.
Tembel olmayalım, tembelliğin bizi kandırmasına İzin vermeyelim. Çünkü eğer ona bugünümüzü verirsek, o bizim yarınımızı çalar. Hayat hem Kendimizi geliştirmek, hem de aşmaktır En kudretli insan kendisine hakim olandır. Kendini bilmek ve kendini geliştirmek başkalarının sizinle ilgili ne düşündüğünden kurtulmaktır. Kendinizi düşünce ve niyetlerinize göre değil hareketlerinizde görürsünüz. Kendinize hakim olursanız, başkalarına da hakim olursunuz. Kendisi ile mücadele edip kendisine geliştiren insan en değerli insandır.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları