-3.6 C
Berlin
08:45 - 30/03/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA DÜNYA Frankfurt

Katliam yapan Rathjen’in babası da gözaltına alındı

Katliam yapan Rathjen'in babası da gözaltına alındı

Almanya’nın Hanau kentinde dördü Türk 10 kişinin öldüğü saldırıyla bağlantılı olarak Hans-Gerd Rathjen’in babası da gözaltına alındı.

Almanya’nın Hanau şehrinde dördü Türk, 10 kişiyi öldüren Tobias Rathjen’in babası 72 yaşındaki Hans-Gerd Rathjen, gözaltına alındı. Saldırıları Tobias Rathjen’in tek başına değil, babasıyla beraber düzenlediğinden şüphelenildiği belirtildi.

Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre ilk saldırının düzenlendiği ‘Midnight’ adlı mekâna saldıranın baba Rathjen olabileceği düşünülüyor. Bu iddiayı destekler nitelikte tanık ifadeleri bulunuyor.

Saldırının tanıklarından Özkan Rutbil, çeşitli ajanslara yaptığı açıklamada, “Saldırganın ardından koştuk yakalayamadık. Tobias’a benzemiyordu. Televizyonlarda gösterilenle ilgisi yok. Kesinlikle medyadaki o şahıs değildi” demişti.

19 Şubat saat 22.00 sıralarında Frankfurt’un 25 kilometre batısındaki Hanau kentinde Türklere ait iki nargile kafeye silahlı saldırı düzenlenmişti.

Kanlı saldırıdan sonra Tobias Rathjen’in evini basan özel timler önce 72 yaşındaki annesinin cesedini, ardından da evin bodrumunda Tobias Rathjen’in cesedini bulmuştu.

 

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla