5.7 C
Berlin
19:24 - 14/11/2019
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
TURİZM

Kanyonlarda heyecan turizmi

Yıllardır deniz-kum ve güneş turizminde Dünyanın en fazla turist ağırlayan kentlerin başında ilk 10 arasında yer alan Antalya’da alternatif turizm arayışları devam ediyor.

Tüm arayışlara rağmen alternatif turizm konusunda karar veremeyen Antalya ve ilçelerinde doğa yürüyüşleri, 200’e yaklaşan antik kent ve orman gezileri ile kanyonlar bölge yaşayanları tarafından hafta sonları büyük ilgi görüyor.

Antalya’da yer alan Sapadere Kanyonu (Alanya), Yeşil Kanyon (Side), Göynük Kanyonu, Saklıkent Kanyonu, Ahmetler Kanyonu (Manavgat), Güver Uçurumu Kanyonu (Döşemealtı), Kesme Boğazı Kanyonu, Köprülü Kanyon ve Tazı kanyonu ile Çaltepe kanyonu heyecan arayanlar için bulunmaz yerler.

KANYONDAKİ KAYALAR ÇOK KAYGAN

Metin Atasayar yönetimindeki Özgür Rotalar Doğa Sporları Kulübü yürüyüş ekibi hafta sonu Türkiye’nin önemli rafting merkezlerinden olan Köprüçay ırmağının başlangıç noktası Çaltepe Kanyonu’nda yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüş gerçekleştirdi.

40 kişiden oluşan ekip zaman zaman insan boyunu aşan derinlikteki su alanlarından geçerken kayaların çok kaygan oluşu nedeniyle zorluklar ve heyecan yaşadı.

Bu bölgeye gidecek olan fotoğraf meraklıları zor anlar yaşayabilir. Fotoğraf makinesi ve telefonları tehlikeye atmamalı ya da çok iyi korumalı.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

İlgili haberler

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla