İstikbal Mobilya`dan Kitap Kampanyası

28.03.2022 21:30

Almanya’daki İstikbal Mobilya mağazalarının sahibi işadamı Mustafa Saray, Eğitimci-Yazar Bahattin Gemici’nin ile “Stefan’ın Şeker Bayramı ve Ali’nin Noel’iˮ ile “Çocuğunuzun Başarısı Sizin…

İstikbal Mobilya`dan Kitap Kampanyası

Almanya’daki İstikbal Mobilya mağazalarının sahibi işadamı Mustafa Saray, Eğitimci-Yazar Bahattin Gemici’nin ile “Stefan’ın Şeker Bayramı ve Ali’nin Noel’iˮ ile “Çocuğunuzun Başarısı Sizin Elinizdeˮ adlı kitaplarından yüzer adet satın alarak eğitime destek kampanyasına katıldı.

Almanya’da Duisburg, Köln ve Dortmund’da şubeleri bulunan İstikbal Mobilya sahibi işadamı Mustafa Saray, anne babaları çocuk eğitimi konusunda aydınlatmak ve çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak için çaba gösterdiklerini belirtti.

İşadamı Mustafa Saray, “Bu amaçla Eğitimci -Yazar Bahattin Gemici’nin yazdığı “Çocuğunuzun Başarısı Sizin Elinizdeˮ ile “Stefanın Şeker Bayramı ve Ali’nin Noel’iˮ adlı kitaplardan satın alarak yurttaşlarımıza ve eğitim alanında çalışmalar yapan derneklerimize hediye etmeye karar verdik.ˮ dedi.

İSLAM VE YABANCI DÜŞMANLIĞINA KARŞI

Firma temsilcisi Bekir Korar; “İçinde yaşadığımız toplumda yabancı düşmanlığının ve İslamofobinin artması, camilerimize ve Türk mezarlıklarına yapılan saldırılar bizi derinden üzmektedir. Hepimiz Alman toplumunda var olan önyargıları yıkmak için sosyal ve kültürel alanda çaba göstermeliyiz.“ dedi.

“Stefan’ın Şeker Bayramı ve Ali’nin Noel’i” iki kültür arasında yaşayan çocuklarımızın Türk ve Alman kültürünü yakından tanıyarak birbirlerine hoşgörü ile yaklaşmalarına, Şeker Bayramı ve Noel Bayramı hakkında doğru bilgiler edinmelerine yardımcı olacağını belirten Bekir Korar, “Ramazan ayında dini değerlerimizi Alman toplumuna tanıtmanın yararlı olacağını düşünüyoruz. Almanca ve Türkçe olan bu resimli kitap, çocuklara okumayı sevdirecek, Türk- Alman dostluğuna katkıda bulunacaktır.ˮ dedi.

ÇOCUĞUNUZUN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORSANIZ

Eğitimci -Yazar Bahattin Gemici’nin anne babalar için pratik bilgiler içeren, çocuğun doğumundan, üniversiteye kadar olan eğitim sürecinde bilinmesi ve uygulanması gereken önemli konulara değindiğini belirten firma çalışanı Fatime Okuyucu şu görüşlere yer verdi:

“Çocuğunuzun Başarısı Sizin Elinizdeˮ adlı kitapta, çocuk gelişimi, anadili edinimi, çocuk ve gençlerin okul başarısı, anne baba desteği, Alman okul sistemi sosyal beceriler, değerler eğitimi, takım çalışması, eleştirel düşünme, ergenlik çağı, koronavirüs dönemi, Türkçenin okullarda ders olarak okutulması gibi birçok konuya yer verilmiştir.

Bu kitabı okuyan velilerimiz çocuklarına karşı daha anlayışlı davranacak, onların yeteneklerini keşfedecek ve okul başarılarına önemli bir katkı yapacaklardır.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

IŞİD’in

IŞİD’in "The Beatles" Hücresi Üyesine ..

IŞİD’in "The Beatles" Hücresi Üyesine Müebbet Hapis
Kuzey Akım 1’de Tadilat Avrupa’yı Endişelendiriyor

Kuzey Akım 1’de Tadilat Avrupa’yı Endi..

Kuzey Akım 1’de Tadilat Avrupa’yı Endişelendiriyor
HDP’den Üçüncü Yılında Kayyum Tepkisi

HDPden Üçüncü Yılında Kayyum Tepkisi

HDP’den Üçüncü Yılında Kayyum Tepkisi

"Putin Zaporijya'da IAEA Misyonunu Kab..

"Putin Zaporijya'da IAEA Misyonunu Kabul Etti"

"Xi ve Putin Kasım'daki G20 Zirvesine ..

"Xi ve Putin Kasım'daki G20 Zirvesine Katılacak"
“Ekonomi Politikası Sürdürülemez Hale Geldi”

“Ekonomi Politikası Sürdürülemez Hale ..

“Ekonomi Politikası Sürdürülemez Hale Geldi”