22.8 C
Berlin
21:35 - 01/06/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
GÜNCEL İsrail POLİTİKA

İsrail'de sandıkların yüzde 92'si açıldı: Netanyahu kaybediyor

İsrail'de sandıkların yüzde 92'si açıldı: Netanyahu kaybediyor

İsrail’de yapılan erken seçimde sandıkların yüzde 92’si açıldı. Sandık çıkış anketlerinde son duruma göre eski Genelkurmay Başkanı Benny Gantz liderliğindeki Mavi ve Beyaz ittifakı, seçimi Binyamin Netanyahu’nun Likud Partisi karşısında küçük bir farkla önde götürüyor.

İsrail’de yapılan erken seçimde sandıkların yüzde 92’si açıldı.

Sandık çıkış anketlerinde son duruma göre eski Genelkurmay Başkanı Benny Gantz liderliğindeki Mavi ve Beyaz ittifakı, seçimi Binyamin Netanyahu’nun Likud Partisi karşısında küçük bir farkla önde götürüyor.

Likud Partisi’nin 30 ile 33 arasında, Mavi ve Beyaz ittifakının 32 ile 34 arasında sandalye kazandığı tahmin ediliyor.

Anketlere göre oylarını artıran Lieberman liderliğindeki aşırı sağ Evimiz İsrail Partisi’nin mecliste 9 sandalye kazanacağı ön görülüyor.

Nisan ayındaki seçimde 10 milletvekili çıkaran Birleşik Arap Listesi, anketlere göre bu seçimlerde 13 sandalyeye sahip olacak.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla