İran ve Rusya Corona Aşısı Üretiminde İşbirliği Yapacak

25.09.2020 11:41

İran ve Rusya, Corona virüsü aşısının ortak üretimi konusunda işbirliği yapacak. İran’ın Moskova Büyükelçisi de bu haberi doğruladı. İran’ın Moskova Büyükelçisi Kazım…

İran ve Rusya Corona Aşısı Üretiminde İşbirliği Yapacak

İran ve Rusya, Corona virüsü aşısının ortak üretimi konusunda işbirliği yapacak. İran’ın Moskova Büyükelçisi de bu haberi doğruladı.

İran’ın Moskova Büyükelçisi Kazım Celali, yaptığı açıklamada, “Görüşmeleri sürdürüyoruz. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) Başkanı Kiril Dmitriev’le görüştüm. Yetkililerimiz de birkaç kez biraraya gelerek görüşmeler yaptılar ve işbirliği yapacağımızı duyurduk” dedi.

Rusya, daha önce Sputnik-V adını verdiği Corona virüsü aşısının üretimi için Hindistan’la da anlaştığını açıklamıştı. Rusya, sözkonusu aşıdan ülke içinde 300 milyon doz üreteceğini belirtmişti. Benzer şekilde aşının üretimi konusunda Rusya’nın aralarında Brezilya’nın da bulunduğu bazı ülkelerle görüşmeleri devam ediyor.

Son olarak Türkiye'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Rusya’ya Türkiye’de aşının insan deneyleri konusunda izin verilebileceğini söylemişti.

VOA tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar