10.3 C
Berlin
21:51 - 03/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD AFRİKA GÜNCEL Hollanda İngiltere

Hollanda’daki Bıçaklı Saldırıda Bir Şüpheli Tutuklandı

Hollanda’daki Bıçaklı Saldırıda Bir Şüpheli Tutuklandı

Hollanda polisi, dün Lahey kentinin işlek bir alışveriş caddesindeki bıçaklı saldırının şüphelisi olarak 35 yaşındaki evsiz bir kişiyi tutukladı. Olayda 15 yaşındaki iki kız ve 13 yaşındaki bir erkek çocuğunun bıçaklandığı, üç yaralının hastanadeki tedavilerinin ardından dün gece taburcu oldukları belirtildi.

Cumartesi sabah erken saatlerde tutuklanan ve sorgu için polis merkezine götürülen kişinin kimliği açıklanmadı.

Yaralanan üç gencin birbirlerini tanımadıkları bilgisi verildi.

Polis daha önceki açıklamasında, şüphelinin 45-50 yaşlarında ve Kuzey Afrika kökenli olduğunun tahmin edildiğini kaydetmişti. Saldırının ardından polis kordonu altına alınan cadde bugün tekrar açıldı.

Saldırganın neden böyle bir eyleme giriştiği hala bilinmiyor. Polis “her türlü senaryoyu ihtimal dahilinde bulundurdukları” açıklamasını yaptı.

Lahey’deki olay, İngiltere’nin başkenti Londra’da üzerinde bomba süsü verilmiş yelek giyen bir kişinin etraftakilere bıçakla saldırıp iki kişinin ölümüne neden olmasından sadece birkaç saat sonra yaşandı. Londra Köprüsü’nde kimliği Usman Khan olarak açıklanan 28 yaşındaki saldırgan polis tarafından vurularak öldürülmüştü.

Amerika’nın Sesi tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak haber sitelerinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla