HELALLİKTE NEYMİŞ CENNET SANA KURBAN OLSUN!

15.05.2021 18:01

AKP genel başkanı Erdoğan, kısıtlamalardan etkilenen esnafa her türlü desteği verme gayretinde olduklarını belirterek “Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden HELALLİK istiyoruz” demiş.

Alıştı ya helallik istemeye. Daha öncede bir cemaat hakkında “kıblesi bir diye “destek verdik hata yapmışız, milletimiz affetsin demişti.

Şimdide hacca gidecek ihtiyarlar gibi “helallik “isteme peşinde.

Memleketi batırdınız, ekonomi sürünüyor.

Siz bütün bunları bırakıp helallik peşindesiniz.

Helallik te neymiş, cennet feda olsun genel başkana. Zaten kendisi normal insan değil. Ermiş gibi bir şey. Hatta Mesih diye düşünenler bile var. Hatta bizzat kendi bile ruhani bir varlık olacağını düşünüyor sanırım.

“O hainler F-16’larla uçtular. Zannettiler ki Cumhurbaşkanı Tarabya’dadır. Bilmiyorlardı ki o mağaranın önünü örümcek ağları örer, göremezsin ve göremediler.”

Hz. Muhammed’in Mekke’den Medine’ye hicreti sırasında müşriklerden kaçarak gizlendiği mağaranın kapısını örümcek ağları kaplamıştı ya!

Kendisinin başından geçen olayları anlatırken Peygamberden örnek vermesi çok ilginç.

Yaşadıklarını kime benzetsin, Nasrettin Hocadan örnek verecek değil ya! Koskoca genel başkan neticede.

Fakat 2023 hedefleri tutmayınca, Nasrettin hocanın göle maya çalması gibi bir şeyler olacak. “Ya tutarsa “demişti ya hoca, AKP genel başkanı Erdoğan %100 yerli uçak için “ya uçarsa “diyecek sanırım.

Sırf kendi olsa, ekiptekilerde konuşurken ayarı kaçırıyor.

Bir AKP’li vekil: “vereceğiniz destek, yarın ruz-i mahşerde (kıyamet günü) beraat belgelerinizden (kurtuluş) biri olacak diye düşünüyorum.”

AKP’li öteki vekil: Allah, Başbakanımızı bizim başımıza nasip ettiği için her gün iki rekât şükür namazı kılmamız gerekir.

AKP’li beriki vekil: Erdoğan ümmetin lideri.

AKP diğer vekil: Erdoğan’a dokunmak bile ibadettir.

“Erdoğan Allah’ın tüm vasıflarını üstünde toplayan bir lider.”

“Başbakan sözü peygamber sünneti.”

“Erdoğan’ı görünce salavat getiririz “

“Peygamberlerin de diploması yoktu.”

Sınır tanımayan doktorlar hesabı, sınır tanımayan yandaşlarla dolu parti.

“Cumhurbaşkanı denince bize, acayip, çok korkunç bir şey, Allah gibi geliyor” diyor bir başkası.

Tabi ki bir süre sonra Peygambere benzetmek yetmeyecekti!

“Allah gibi” lafından sonra, bende söz bitti.

Şimdi gelelim darbede bulunmayışına;

Cemaatin darbe denemesinde AKP genel başkanının bulmaması diye bir şey yoktur. Gece karanlıkta siyah taşın üstündeki siyah karıncayı kayda alan bir yapıdan bahsediyoruz. Orduya yargıya sızmış bir yapı. İstese yabancı devletlerin uçağını düşürüp elçisini öldürecek bir teşkilat. AKP genel başkanının akşam beş çayında yediği kuru pastanın üstündeki tarçın tanesini sayar.

Mağaranın kapısına bir örümcek ağ kurmaz başkan için fakat cemaatin yerleştirdiği “böcek” konuşmaları kaydeder bu devirde.

Dişi ağrırsa AKP genel başkanının yandaş medya bu yazdıklarımı unutmasın. Konuya şöyle başlayabilirsiniz;

“Hani Peygamberimizin de Uhud savaşında dişi kırılmıştı ya!”

Yorumlar

Mert dedi ki;

2021-05-16 10:30:55

''Koronavirus'' AKP’den kurtulmanın Allah’ın bize bir lütfudur. En azından ben bunu böyle görüyorum. Zira 19 yıldır AKP iktidar hükümetini alaşağı edemiyen muhalefet partilerinin yardımına Allah Koronavirus ile yetişti. Muhalefet partileri AKP götüremedi ama, Koronavirus AKP'yi götürecek. Firavun, küçümseyerek sindirici bir bakışla kavmine bir göz gezdirdi. Onlar da Firavun'a boyun eğdiler. Çünkü onlar doğru ve mantıklı düşünmeyi terkeden, fasık, asi, bozguncu bir kavimdi. (Zuhruf Suresi 54) Firavun yandaşlarının ve onlardan önce yaşayıp gidenlerin başlarına ne geldiyse, bunların da başına benzeri gelecek. Onlar Rablerinin ayetlerine, yalan gözüyle bakmışlardı ve bu yüzden biz de onları bu günahlarına karşılık helak ettik, boğuverdik o Firavun ve yandaşlarını. Çünkü onların hepsi yaratılış gayelerine aykırı davranan kimselerdi. (Enfâl Suresi 54) ''Bu aynı meali şu şekilde de anlayabiliriz''! Firavun hanedanıyla onlardan öncekilerin yapageldikleri gibi bunlar da rablerinin âyetlerini yalanladılar, biz de günahları yüzünden onları helâk ettik. Firavun hânedanını da suya gömdük. Bunların hepsi hak hukuk tanımaz kimselerdi. (Enfâl Suresi 54) Bu 2 ayetten anlaşılacağı üzere, zalim (firavun ve yandaşları) illa suda boğulmaları gerekmiyor. Allah onları (kavmini) başka bir yöntemle de Koronavirus gibi, bir başka benzer salgın hastalıkla da, kendilerini nefes aldırmayarak da boğuveriyor gördüğümüz gibi. Bunun neden böyle olabileceğini 19 yıldır geçen uzun bir zaman içinde zalimin zulümüne Allah'ın adaletinin nasıl tecelli edeceğini görebilecektik diye düşünecektik? Şahit olmadığımız yaşanmamış yada yaşanmayacak olan bir hususu, veya gelecekten ummadığımız bir umutsuzluğu, şimdiye kadar bu konuda kanıtlanmamış ispatıda olmaması da bir gerçek. Ancak, olmayacak hadiseleri verilmeyecek cezayı Allah biz kullarını Kur'an'da neden önceden uyarsın ikaz etsin anlatsın ki? Oysa biz kulları görmediğimiz Allah'ı iman ederken, görmediğimiz şahit olmadığımız O'nun Adaletinin tecellisini, hatta bunu uygulayacağını kendisine vacip kıldığı, ve bunu sağlamakla görevini yapacağını dair önceden haber verdiğini bize inanmak yakışırmı? Yoksa yarattığı biz kulları, O'nun böyle bir Adaleti bu alemde gerçekleştirmediğini görerek, biz kulları O'nun adalet vaadini şüpheyle bakacağımız bir gerçektir. Oysa bir ayette Rabbimiz biz kullarını aynen şöyle der; Nice memleketleri, baskı zulüm ve işkence ile temel hak ve hürriyetleri, Allah yolunu, Allah yolundaki faaliyetleri engellerken yok ettik. Geride, damları çökmüş, duvarları yıkılmış harabeler, terkedilmiş susuz kuyular, ıssız kalmış ulu Saraylar bıraktılar. (Hac Suresi 45) Nihayet, onu da, konağını, hazinelerini ve yurdunu da yerin dibine geçirdik. Artık Allah'ın dışında, kulları durumundakilerden, kendisine yardım edecek avanesi olmadığı gibi, o kendini savunup kurtarabilecek kimselerden de değildi.(Kasas Suresi 81) Anlaşılan helallik bu sebepten dolayı olsa gerek...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları