Hamburg’dan Afrika’ya Yardım Elçisi: Elvan Kantar

Hamburg’dan Afrika’ya Yardım Elçisi: Elvan Kantar

ABONE OL
18:59 - 28/05/2024 18:59
Hamburg’dan Afrika’ya Yardım Elçisi: Elvan Kantar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Günlük yaşamın karamsar ve zalim olayları arasında insanlığa umut veren güzel işlere imza atan yardımseverler, geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor. Bu haberde, Hamburg’da yaşayan ve yardımseverliğiyle tanınan Elvan Kantar’ın hikayesini sizlere sunuyorum.

DÜNYADA İYİLİK ELÇİLERİ VE İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ VAR OLDUKÇA, UNUTMAYALIM Kİ HEP İYİLİK KAZANACAK!

Elvan Kantar, Eskişehir doğumlu, Hamburg’da yaşayan Türk kökenli bir vatandaşımız. Ailesiyle birlikte bir süre önce Almanya’nın Osnabrück şehrinden Hamburg’a taşındı. Hamburg’un Altona semtinde bir iş yeri işleten Kantar, bölgede güleryüzlülüğü ve mütevazılığı ile tanınıyor. Kendisinin engelli bir erkek kardeşi var ve engelliler ile yardıma muhtaç insanlara yönelik birçok yardım faaliyetine destek vermiştir.

AFRİKA’YA GÖNÜLLÜ YARDIM ELÇİSİ

2012 yılından bu yana, Elvan Kantar 27 kez Afrika’nın çeşitli ülkelerine yardım amaçlı ziyaretlerde bulundu. Gana, Etiyopya, Gambiya, Senegal, Mozambik, Nijer, Kamerun ve Tunus gibi ülkelerde yardım faaliyetleri gerçekleştirdi.

Elvan Kantar, önümüzdeki bayram arifesinde yeniden Afrika’ya gıda kolisi, su kuyuları açma ve yetimlere kıyafet yardımı gibi projeler için gitme hazırlığındadır. Hamburg’dan Afrika’ya gönüllü yardım elçisi olarak insanlara sevgi ve hizmet aşkıyla çalışmaya devam ediyor.

ETİYOPYA’DA ENGELLİLER REHABİLİTASYON MERKEZİNİ DE ZİYARET EDECEK

Altona semtinde kendisiyle görüştüğümde, yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kantar, “Afrika’da içecek su sorunu çok acil ve önemli bir olay. Su kuyusu açarak insanların yaşamsal ihtiyacını karşılamak büyük aciliyet gerektiriyor. Bir su kuyusu açmanın maliyeti yaklaşık olarak 3 bin euro’ya mal oluyor” dedi.

Kantar, “Bir gıda kolisinin masrafı ise 15 euro civarında. Bir kurban bedeli ise 95 euro. Paketler yardım yapan kişiye uygun olarak şeffaf bir şekilde hazırlanıyor. Afrika’nın en ücra köşelerine yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Amacımız, yardıma muhtaç kişileri yerinde tespit ederek onlara gerekli katkıyı sunmaktır. Dernekler ve kurumlara Afrika’ya yardım konusunda her türlü desteği verebiliriz” diyerek sözlerini noktaladı.

Yaptığı yardımlardan dolayı kendisine teşekkür ederek, “yolun açık olsun” diyerek sohbetimizi bitirdim.

BİR YARDIM DA SEN YAP Kİ, KARANLIK YÜREKLER AYDINLANSIN!

Eğer bu iyilik hareketine katkıda bulunmak, Afrika’daki kardeşlerimizin mutluluk sevincine ortak olmak istiyorsanız, Elvan Kantar ile iletişime geçerek yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. Unutmayalım ki, insanlığın ortak dili ve değerleri evrenseldir. Yüreklerimizi ve gönlümüzü tüm dünya insanına açalım. Hayatı paylaşmak için engel yok!

Haber/Yorum: Ali Akdemir

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.