Göçmen işletme ve girişimcilere toplantı daveti

25.05.2021 21:15

Frankfurt Kültür ve Eğitim Derneği'nin (KUBİ) göçmen girişimciler için düzenlediği bilgilendirme toplantısında Hessen Eyalet Ekonomi, Enerji, Trafik ve Konut Bakanlığı Müsteşarı Dr.…

Göçmen işletme ve girişimcilere toplantı daveti

Frankfurt Kültür ve Eğitim Derneği'nin (KUBİ) göçmen girişimciler için düzenlediği bilgilendirme toplantısında Hessen Eyalet Ekonomi, Enerji, Trafik ve Konut Bakanlığı Müsteşarı Dr. Nimmermann'ın da aralarında olduğu uzmanlar, göçmen girişimcilere pandemi krizinde ve gelecekte destek konusunu ele alacak.

Korona salgını ekonomiyi nasıl etkiliyor? İş insanları krizden hangi dersler çıkarmalı? Göçmen işletmeler pandemi sırasında ve sonrasında ne tür bir destek alabilir? Bilim ve siyasetten uzmanlar, bu ve benzer soruları, Frankfurt Kültür ve Eğitim Derneği'nin 8 Haziran'da saat 18'de göçmen girişimciler için zoom üzerinden düzenlediği bilgilendirme toplantısında ele alacak. Toplantı, Hessen eyaleti "Kalifiye ile Uyum" „(Integration durch Qualifizierung - IQ) ağının "Göçmen İşletmeler ve Çeşitlilik" (MigrantenUnternehmen und Vielfalt (MUV)“ projesi çerçevesinde düzenlenecek.

Pandemi, Hessen ekonomisini farklı şekilde etkiliyor. Bazı branşlar krizden çok etkilenip iflasın eşiğine gelirken bazıları ise daha az etkilendi. Kriz ayrıca bazı eğilimleri teşfik ettiği gibi yapısal değişimleri de hızlandırdı. FAZ gazetesinden Mechtild Harting'in yöneteceği toplantıya Hessen Eyalet Ekonomi, Enerji, Trafik ve Konut Bakanlığı Müsteşarı Dr. Philipp Nimmermann, Frankfurt Goethe Üniversitesi Merkezi; Ekonomi, İş ve Kültür Enstitüsü (IWAK) Genel Müdürü Dr. Christa Larsen ile Frankfurt Ekonomik Kalkınma Kurumu, Bölge Yönetimi, Girişimcilik, Ticari Danışmanlık Daire Başkanı Hans Joachim Wolff katılacak.

Toplantıda KUBİ Genel Müdürü Arif Arslaner ve Kalifiye ile Uyum Ağı'ndan (İQ) Juliane Firlus'un selamlama konuşmalarının ardından Hessen iş insanlarını destekleme programlarından kazanılmış, sağlam temelli bilgiler verilecek. Katılımcıları, analiz, yararlı bilgiler ve bilgi alışverişinden oluşan bir program bekliyor.

Toplantıya katılım için başvuru [email protected] üzerinden yapılabilecek.

Zoom giriş bilgileri ise şu şekilde:

https://zoom.us/j/92530188254? pwd=M0I3TUZGZUpKdkdtTXowdERGVzRGUT0

Meeting-ID: 925 3018 8254 / Şifre: 233092

Toplantı hakkında ayrıntılı bilginin www.kubi.info ve www.hessen.netzwerk-iq.de/iq-hilft-kmu sayfalarından alınabileceği kaydedildi.

Fotoğraflar için kaynak: Firlus: Foto Storch

Nimmermann: ©️ HMWEVW - Oliver Rüther

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Erdoğan ve Biden Brüksel'de Buluşmaya Hazırlanıyor

Erdoğan ve Biden Brükselde Buluşmaya H..

Erdoğan ve Biden Brüksel'de Buluşmaya Hazırlanıyor
Almanya’da koronavirüs vaka sayısı1.489, Can kayıbı 18

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı1.48..

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı1.489, Can kayıbı 18

"Erdoğan'ın İktidarında LGBTQ Hakları ..

"Erdoğan'ın İktidarında LGBTQ Hakları İhlalleri Arttı"
Afrin’de Hastaneye Saldırı Ölü ve Yaralılar Var

Afrinde Hastaneye Saldırı Ölü ve Yaral..

Afrin’de Hastaneye Saldırı Ölü ve Yaralılar Var
Çalışan Çocuk Sayısında Rekor Artış

Çalışan Çocuk Sayısında Rekor Artış

Çalışan Çocuk Sayısında Rekor Artış
'Yokoluş İsyanı' Hareketinden G7 Zirvesine Protesto

'Yokoluş İsyanı' Hareketinden G7 Zirve..

'Yokoluş İsyanı' Hareketinden G7 Zirvesine Protesto