***  Genç Ailesi Ödülü Fritz Schramma’ya…

*** Genç Ailesi Ödülü Fritz Schramma’ya…

ABONE OL
11:40 - 29/08/2008 11:40
***  Genç Ailesi Ödülü Fritz Schramma’ya…
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

”GENÇ ÖDÜLÜ” FRITZ SCHRAMMA’YA GİTTİ

Almanya’nın Solingen kentinde evleri aşırı sağcılar tarafından kundaklanan ve yangında 5 ferdini kaybeden Genç ailesi adına bu yıl ilki verilen ”Genç Ödülü”nün sahipleri Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Fritz Schramma ve Ludwigshafen kentindeki yangın faciasının mağduru Kamil Kaplan oldu.

5 bin Euro’luk para ödülünü Köln kentinde faaliyetlerini sürdüren Kültürlerarası Dostluk Merkezi adlı derneğe bağışlayan Schramma, ödül töreninde yaptığı konuşmada, söz konusu derneğin faaliyetlerini yakından izlediğini ve çalışmalarından çok memnun olduğunu söyledi.
Schramma, derneğin Almanca kurslarına katılıp sertifika almaya hak kazanan Hülya Karakaş, Yeter Çöçelli ve Safiye Çiftçioğlu’na da sertifikalarını verdi.
Köln büyükşehir belediye başkanlığı görevine gelecek yerel seçimlerde yeniden aday olacağını da açıklayan Schramma, ”Yerel seçimlerde Türklerin oylarını bekliyorum” dedi.
Hristiyan Demokrat Birlik Partisi’nden (CDU) aday olan Schramma, yüzde 30’u göçmen kökenlilerden oluşan Köln’de 181 farklı uyruklu vatandaşın yaşadığına işaret ederek, ”Biz göç ülkesi ve kentiyiz. Ben de uyum konusunda çalışan her kurum ve kişiye destek vermeye devam ediyorum. Her oy tabii ki benim için önemli, ancak özellikle Türklerin oyları” diye konuştu.

SCHRAMMA: "HİZMETLERİMİ SÜRDÜRECEĞİM!"

Seçim çalışmaları için yeterli vakit bulamadığını kaydeden Schramma, ”Ben hala görev başında olduğum için halletmem gereken çok iş var. Örneğin yarın belediye meclisinde yeni cami yapımı oylanacak ve ben cami yapımını destekleyeceğim. Bu caminin yapılması için oy vereceğim. Bu kentte Türk Lisesi açmak için çalışmalar da yapmak istiyoruz. Burada yaşayan Türkler artık bu kentin bir parçasıdır. Hem kent ekonomisine, hem de kent kültürüne önemli katkıları var ve belediye başkanı olarak bunlardan memnuniyet duyuyorum” dedi.
"Genç Ödülü", Solingen kentinde 29 Mayıs 1993 tarihinde aşırı sağcıların evlerini kundaklaması sonucu 5 ferdini kaybeden Genç ailesi adına Türk-Alman Sağlık Vakfı tarafından iki yılda bir verilecek.
Anadolu Ajansı

Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.