Gazeteci Mesut Yeter`in annesi Belkıs Yeter Hakk`a yürüdü

30.12.2020 22:55

Berlin’in tanınmış gazetecilerinden Mesut Yeter’in vefat eden annesi Hacı Belkıs Yeter için Şehitlik Camii’nde cenaze namazı kılındı. Hacı Belkıs Yeter iki büyük…

Gazeteci Mesut Yeter`in annesi Belkıs Yeter Hakk`a yürüdü

Berlin’in tanınmış gazetecilerinden Mesut Yeter’in vefat eden annesi Hacı Belkıs Yeter için Şehitlik Camii’nde cenaze namazı kılındı. Hacı Belkıs Yeter iki büyük beyin ameliyatı geçirmesinin ardından bir süredir Charite Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi görüyordu.

Beyin ölümü gerçekleşmesinin ardından 81 yaşında Hakk’a yürüyen Hacı Belkıs Yeter’in cenaze işlemlerinin tamamlanmasının ardından, naaşı Pazartesi günü Türkiye’ye nakledilip, Amasya Boğazköy’de toprağa verilecek.

Eşi Rafet Yeter ile birlikte 1970 yılında Berlin’e gelen, Mesut, Mustafa ve Gülen isminde üç çocuk annesi Hacı Belkıs Yeter, bir süredir tedavi gördüğü Charite Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu. Belkıs Yeter Şehitlik Camii’nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Berlin’e veda etti. Korona tedbirleri gereği fiziki mesafe ve maske kurallarına riayet edilen cenaze namazına merhum Hacı Belkıs Yeter’in yakınları ve sevenleri katıldı.

Türkiye’de Korona tedbirleri kapsamında 72 saat öncesinde PCR testi yapılması şartı ve yılbaşında dört gün süreyle sokağa çıkma yasağının uygulanması nedeniyle Hacı Belkıs Yeter’in cenazesi ancak Pazartesi günü Türkiye’ye götürülecek.

Gazeteciliğe Tercüman gazetesinde başlayan, bir süre Hürriyet gazetesinde çalışan, ardından Anadolu Ajansı, Sabah ve Türkiye Gazetesi Berlin Temsilciliği görevinde bulunan duayen gazeteci Mesut Yeter ve kardeşleri Mustafa Yeter ile Gülen Yeter-Boa ve yakınlarına ha-ber.com olarak baş sağlığı, merhum Hacı Belkıs Yeter’e de rahmet dileriz. (Kaynak: DieGazete.de)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

IŞİD’in

IŞİD’in "The Beatles" Hücresi Üyesine ..

IŞİD’in "The Beatles" Hücresi Üyesine Müebbet Hapis
Kuzey Akım 1’de Tadilat Avrupa’yı Endişelendiriyor

Kuzey Akım 1’de Tadilat Avrupa’yı Endi..

Kuzey Akım 1’de Tadilat Avrupa’yı Endişelendiriyor
HDP’den Üçüncü Yılında Kayyum Tepkisi

HDPden Üçüncü Yılında Kayyum Tepkisi

HDP’den Üçüncü Yılında Kayyum Tepkisi

"Putin Zaporijya'da IAEA Misyonunu Kab..

"Putin Zaporijya'da IAEA Misyonunu Kabul Etti"

"Xi ve Putin Kasım'daki G20 Zirvesine ..

"Xi ve Putin Kasım'daki G20 Zirvesine Katılacak"
“Ekonomi Politikası Sürdürülemez Hale Geldi”

“Ekonomi Politikası Sürdürülemez Hale ..

“Ekonomi Politikası Sürdürülemez Hale Geldi”