LVM Fikret Odağ

GARA’DA 13 ŞEHİT     

17.02.2021 21:05

Gara`da 13 vatandaşımız PKK tarafından hunharca katledildi. Bu hunhar cinayeti şiddetle kınıyorum. Şehitlerimizin tüm yakınlarına ve Türk halkına başsağlığı diliyorum.

Gara`da 13 vatandaşımız PKK tarafından hunharca katledildi. Bu hunhar cinayeti şiddetle kınıyorum. Şehitlerimizin tüm yakınlarına ve Türk halkına başsağlığı diliyorum.

CHP Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu`nun Gurup toplantısında bu konuda yaptığı aşağıdaki değerlendirmeye aynen katıldığım için, bu konuşmayı özetle kamuoyuyla paylaşmak isterim.

“Gara şehitleri 5 buçuk-6 yıldır terör örgütünün tuttuğu erlerimiz. 5-6 yıldır ne yapıldı? Defalarca hatırlatılmasına karşılık ne yapıldı? (…) Olaya iktidarın el atması gerektiğini söyledik. (…) Dönemin başbakanına, bakanına, içişleri bakanına soru önergesi verildi. Her soru önergesine olayın özüne inmeyen yanıtlar verildi. (…)

Erdoğan sanki bu olaylar hiç olmamış gibi bir yaylaya kahvaltıya gidiyor. (…) 13 şehidimiz var.  Umurunda bile değil. Sonra Rize kongresi. Allah aşkına oturun internetten o kongreyi izleyin. O gülüşmeler, o fıkralar, o kahkahalar. (…)

Güle oynaya kongre yapıyorlar bir de şehit annesini telefonla bağlatıyorlar. O da ayrı bir dram. Erdoğan’ın keyfi yerinde, anne ağlamaklı. Ders vermeye kalkıyor. Allah bu millete sabır versin. Bir şehit annesini propaganda malzemesi olarak kullanıyor. (…).

Bir annenin matemini yaşamasına dahi izin vermiyor. O annenin acısını, dramını acaba Saray ve çevresi biliyor mu? Bir de “Oğlunuz şehit oldu, siz bu şerefi yaşadınız” diyor. Lafa bak, o şeref en çok sana yakışıyor. Göndersene çocuklarını askere. Niye bedelli askerlik yaptırdın? Eğer sen böyle bir şerefi istiyorsan, böyle bir şerefi kabul etmek istiyorsan çocuklarına bedelli askerlik yaptırmazsın, gönderirsin askere. Neden bu ülkede fakir fukaraların çocukları bedel ödüyor? Hangi AK Partili milletvekilinin çocuğu bedel ödedi bu ülkede? Gerçekten içimiz acıyor. 

ERDOĞAN’A 5 GARA SORUSU

Erdoğan’a beş soru soracağım. Bu soruların cevabını millet adına ondan bekleyeceğim.

  1. Bölücü terör örgütünün tam 5,5 yıl elinde tuttuğu vatan evlatlarını kurtarmak için başbakan veya cumhurbaşkanı olarak ne yaptınız?
  2. Terör örgütünün başı Abdullah Öcalan’dan seçimlerde size yardımcı olması için mektup dilenirken neden vatan evlatlarının serbest bırakılması için çağrı yapmasını istemediniz. İstanbul seçimleri sizin için 13 vatan evladından daha mı kıymetliydi?
  3. Yıllarca dostum Trump diye böbürlenip durdunuz. Neden dostluğunuzu vatan evlatlarımızı terör örgütünün elinden kurtarmak için kullanmadınız. Bölgede Amerikalılar çok güçlü, senin de en yakın dostun Trump. 
  4. Daha önce benzer hadiselerde sorunun çözümünde büyük katkıları olmuş insan hakları örgütlerinden, terör örgütünün elinde tuttuğu evlatlarımıza zarar gelmemesi için en azından çağrıda bulunmak hiç aklınıza gelmedi mi? Neden 13 kişiye sahip çıkmadınız şimdiye kadar?
  5. Dün Rize’de yaptığınız açıklamalardan sınır ötesi operasyonun hedeflerinden birinin de şehit olan 13 evladımızın kurtarılması olduğunu, ancak başaramadığınızı söylediniz. 13 vatandaşımızın kurtarılması amacıyla başlatılan operasyondaki başarısızlığı kim üstlenecek? Bu işin sorumlusu kim? 

Kurtarma operasyonuna gidiyorsun bütün rehineler ölüyor. Akıl tutulması var burada. Gidiyorsun rehineleri kurtarmaya, bütün rehineler ölüyor. Sen de dönüp geliyorsun. Korkudan hiç kimse açıklama yapmıyor, vali açıklama yapıyor. Bunlar devleti yönetemezler. Yönetemiyorlar zaten. 

AK Partili kardeşlerime özellikle söylüyorum; 13 kardeşimizin kanları yerdedir. Onlar Türkiye’ye getirilebilirdi. Sözde terör örgütünden alacaklar, çarşamba günü gelecek, medyaya açıklama yapacaktı. Hedef bu değil miydi? Hedef buydu. Davul zurnayla harekât yaptılar. 13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır.” 

#

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler