30.8 C
Berlin
17:09 - 12/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA Brezilya DÜNYA İngiltere

Facebook Görsel Verilerin Taşınmasını Kolaylaştıracak

Facebook Görsel Verilerin Taşınmasını Kolaylaştıracak

 

Kullanıcıların verileri üzerindeki sıkı denetim nedeniyle yasal baskı altında olan sosyal medya devi Facebook, üyelerinin hesaplarındaki fotoğraf ve videoları internet üzerindeki diğer hizmet sağlayıcılarına daha kolay taşımasını sağlayacak yeni bir sistemi denemeye soktu.

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar görsel verilerini Facebook’tan Google’ın fotoğraf programına aktarabilecek.

Son düzeltmelerden sonra yeni özellik 2020’nin ilk yarısında dünyanın dört bir yanındaki Facebook kullanıcılarına sunulacak.

ABD’li ve Avrupalı internet güvenliğinden sorumlu makamlar, teknoloji devinin rekabet ve müşteri tercihini kısıtlayıcı üstünlük sağlayıp sağlamadığını araştırırken, Facebook’un kişisel verilerin kontrolunu da incelemeye almıştı. Facebook CEO’su Mark Zuckerbeg, bunun üzerine veri taşınabilirliği ve diğer meseleler için yeni kuralların getirileceğini açıklamıştı.

Facebook veri taşınmasını sağlayacak yeni özellikler ve kişisel gizliliğin korunması için İngiltere, Almanya, Brezilya ve Singapur’dan devlet kadroları, akademisyenler, düzenleme ve denetleme makamlarıyla işbirliği yaptığını kaydetmişti.

 

Amerika’nın Sesi tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak haber sitelerinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla