Facebook ‘Antalya İstasyonu’ açıldı

Facebook ‘Antalya İstasyonu’ açıldı

ABONE OL
21:46 - 14/03/2021 21:46
Facebook ‘Antalya İstasyonu’ açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Facebook’un Türkiye’deki en büyük yatırımlarından biri olarak görülen topluluk merkezlerinin sonuncusu Antalya İstasyonu açıldı.

Geçen yıl eylül ayında Facebook, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ve Habitat Derneği (Habitat) işbirliği ile İstanbul’da faaliyete başlayan topluluk merkezi ‘Facebook İstasyonu’nun uydu merkezlerinden biri olan Antalya İstasyonu ATSO’da açıldı.

Facebook Türkiye Kamu Politikaları Programları Müdürü Ece Başay, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, ATSO Başkanı Davut Çetin ile Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Başkanı Akın Akıncı’nın katılımıyla işbirliği protokolü imzalandı.

Facebook’un Türkiye’deki en büyük yatırımlarından biri olarak görülen topluluk merkezlerinin sonuncusu olan Antalya İstasyonu, Türkiye’deki insanları, toplulukları ve işletmeleri bir araya getirmeye ve ülke ekonomisinin dijitalleşmesine odaklanan bir dizi eğitime, programa ve atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak.

Facebook Orta Doğu ve Türkiye Kamu Politikaları Direktörü Azzam Alameddin, Facebook İstasyonunu ülkenin dört bir yanında hayata geçireceklerini belirtti. Alameddin, şunları kaydetti.

‘’İçinde bulunduğumuz pandemi koşulları, bireylerin, işletmelerin, toplulukların ve STK’ların dijital dünyada kendilerini geliştirebilmelerinin ülke ekonomisi açısından ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Geçen yıl Eylül ayında İstanbul’da açtığımız Türkiye’deki ilk topluluk merkezimiz Facebook İstasyon, bu doğrultuda yaptığımız en büyük yatırımlardan biri. Tüm topluluk merkezlerimizde online ihracat, dijital pazarlama, online güvenlik ve dijital iletişim gibi bir dizi farklı konuya odaklanan eğitim programları ve atölye çalışmaları düzenleyeceğiz.”

Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ise, bir iyi niyet sözleşmesi olarak gördükleri protokol ile temelde bölgedeki girişimciliğin desteklenmesini hedeflediklerini bildirdi. Hazır, ‘’Eğitim, Ortak Çalışma Alanı ve Ön Kuluçka olmak üzere üç ana fonksiyonun aktif olarak işletilmesini planladığımız bu merkezler, yerelde üniversite, öğrenci, özel sektör, yerel yönetimler ve kamuyu bir araya getiren networking etkinliklerine de ev sahipliği yapacak” dedi.

Antalya İstasyon önemli bir iş birliği platformu olacak

ATSO Başkanı Davut Çetin de gelişen teknoloji ile birlikte gelen değişim ve dönüşüm sürecinde ‘dijitalleşme’ konusuna odaklandıklarına dikkat çekti. Çetin, şöyle devam etti.

‘’Antalya İstasyon çıktığımız yolculukta bize katkı verecek önemli bir iş birliği platformu olacak. Bu değerli iş birliğinin bölgemizdeki tüm girişimcilerimiz ve üyelerimiz için katkı yaratacağına inanıyor, emek veren tüm kişi ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum.”

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, Antalya’da girişimcilik adına yapılan çalışmalarda öncü bir kurum olduklarını ve girişimcilik ekosistemini büyütmek adına 19 yıldır sürdürülebilir bir politika yürüttüklerini kaydetti. Akıncı, ‘’Facebook İstasyon’un Antalya’da yeni nesil girişimciliğe büyük bir fayda sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Antalya İstasyon, farklı sosyal gruplara ve topluluklara bir araya gelerek fikir paylaşımında bulunabilecekleri ve çalışabilecekleri fiziksel bir alan sunarken, aynı zamanda şehirdeki işletmelere küresel pazarlara ulaşmaları ve iş arayışında olan bireylere iş bulmaları için de destek olmayı hedefliyor.

Facebook’un daha önce İstanbul, Samsun, Denizli, Kırklareli, Adana, Mersin, Van, Trabzon, Bursa, Ankara, İzmir ve Çanakkale istasyonları faaliyete başlamıştı.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.