7.2 C
Berlin
20:07 - 25/02/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD GÜNCEL Pakistan

Erdoğan yarın ABD’ye gidiyor

Erdoğan yarın ABD’ye gidiyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın ABD’ye gidiyor. BM Genel Kurulu’na katılacak olan Erdoğan’ın ABD ziyareti 25 Eylül’e dek sürecek.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, New York’ta yapılacak BM 74. Genel Kurulu’na katılmak üzere yarın ABD’ye gidiyor. Erdoğan’ın ABD ziyareti 21-25 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada Erdoğan’ın New York’ta “çeşitli devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi”nin beklendiği belirtildi ama hangi liderlerle görüşeceğine ilişkin bilgi verilmedi.

Açıklamaya göre Erdoğan, 24 Eylül’de BM Genel Kurulu’na hitap edecek. Aynı gün BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’le görüşecek.

Ayrıca Erdoğan’ın Pakistan Başbakanı İmran Khan’la birlikte “Nefret Söylemiyle Mücadele” konulu bir yan etkinliğe ev sahipliği yapmasının öngörüldüğü belirtildi.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla