10.7 C
Berlin
23:10 - 26/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD DÜNYA

Endonezya'da 6 Dakika Arayla İki Büyük Deprem

Endonezya'da 6 Dakika Arayla İki Büyük Deprem

Endonezya’nın Sumatra Adası sabaha karşı iki büyük depremle sarsıldı. Amerika Jeolojik Araştırmalar Merkezi verilerine göre eepremlerin ardından tsunami uyarısı yapılmadı.

Yerel saatle sabaha karşı meydana gelen depremlerin şiddeti 6,8 ve 6,9 olarak kaydedildi. İki deprem 6 dakika arayla oldu.

Hint Okyanusu Tsunami Uyarı Merkezi, Hint Okyanusu’na kıyısı bulunan ülkelere yönelik herhangi bir tsunami tehlikesi bulunmadığını açıkladı.

Arka arkaya yaşanan depremlerde ciddi bir hasar ya da can kaybı olmadığı tahmin ediliyor.

2018 yılında Sulawesi Adası’nda meydana gelen deprem 4,300’den fazla kişinin ölümüne ve çok sayıda kişinin kaybolmasına neden olmuştu.

2004 yılında 9,1 büyüklüğündeki tarihin en büyük sarsıntılarından birini yaşayan Sumatra Adası ve çevresinde 220 binden fazla kişi hayatını kaybetmişti. Ölenlerin 170 binden fazlası Endonezya’da yaşayanlardı.

Uzmanlar sık sık büyük sarsıntılara sahne olan bölge için “Ateş çemberi” benzetmesini yapıyor.

VOA tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla