DEVLETİN DEĞİL-ŞAHSIM DEVLETİNİN İTİBARI!

17.09.2023 23:57

Türkiye Cumhuriyetinde kuruluşundan,  AKP iktidarına kadar nice hükümetler geldi geçti

Kimi sağdan, kimi soldan, nice başbakanlar, cumhurbaşkanları, seçimli - seçimsiz iktidara geldi

Birkaç parti iktidar ortağı olarak iyi-kötü ülke yönettiler.

Ama hiçbir başbakan adayı, Beyaz Saray’da güven sorgusundan geçirilmedi! (*1)

Hele hiçbir başbakanı, cumhurbaşkanı, özellikle -ABD’ye biat etmeyen- Müslüman ülkelerde- kardeş kardeşi öldürmek için planlanan BOP Projesine ABD tarafından Eş Başkan atanmadı.

Türkiye hava sahasında RUS uçağı düşürüldüğünde Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’emri ben verdim!’’ Demişken, Başbakan Davutoğlu ‘’hayır emri ben verdim! Yarışına girdiklerinde

Putin sert çıkınca-her darda kaldıklarını tekrarlayıp: ‘’FETÖ düşürdü!’’ Dediler!

Hiçbir Cumhurbaşkanı özür dilemek için Moskova’ya gidip Putin’in kapısında bekletilerek cezalandırılmadı.

Putin’e yaranmak için Irak’a düzenlediği askeri harekâtı başlatınca, Trump’un Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanına:

 ‘’Aptal olma, akıllı ol! Aile servetini açıklarım!’’ diye tehdit edildiğinde hiçbir Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi Beyaz Saray’a gidip, sadakatini arz etmezdi.

Papaz Brunson casusluktan tutuklanınca: ‘’Bu can bu bedende kaldıkça bu papaz hapisten çıkamaz!’’  Dediğinin üzerinden çok geçmedi, Trump yine devreye girdi:

Brunson, mahkemeye bile çıkmadan özel uçakla ABD’ye uğurlandı!

Türk asıllı Alman Gazeteci Deniz Yücel’de aynı suçtan tutukluydu.

Merkel, ‘’Trump ’tan eksiğimiz ne ki?’’ Deyince, Deniz Yücel de serbest bırakıldı.

Kaşıkçı Cinayeti Türkiye’nin tarihinde görülmemiş bir devlet aşağılaması idi.

Stalin’inin en kudretli döneminde Türkiye’ye sürgün gönderilen rakibi Troçki’yi öldürmeye cesaret edememişti.(*2)

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı infaz eden 15 kişilik suikast timinin yargılandığı davada kan donduran ifadeleri ortaya çıktı.

Erdoğan, çok kızdı sanıkların ses kayıtlarını dinledi, diğer ülkelere dinletti.

Neredeyse Suudi Arabistan’a savaş ilan edecek diye beklenildiğinde Erdoğan, Saray masrafları karşılığı Cemal Kaşıkçı davasının dosyasını Suudilere vererek gösteriş itibarından tasarruf etmeme ilkesini uyguladı.

FETÖ kalkışmasını destekleyen, 3 Milyar Dolar para yardımı yapan BAE, AKP’nin-özellikle Erdoğan’ın öfkesini çekerek  ‘’şeytan’’ diye lanetlenirken, Saray’ın para açığını kapatma karşılığı ‘’BEA kardeş, muhalefet kalleş’’ Denilerek barış çubukları tüttürüldü.

Erdoğan, önce kime hakaret ettiyse, sonradan ‘’Yiğitliğin onda dokuzu kaçmaktır!’’ kuralını uygulamayı benimseyerek kendini ‘’Asrın Lideri!’’ Saydırdı.(!)

Merkel’e ve Hollanda’ya ‘’Nazi Artığı’’, dedi, İsrail’e ‘’Terör Devleti, muhalefete de ‘’ Siyonist uşakları’’ Dedi.

Hollanda, Erdoğan’a hakaret suçunu kaldırdı, Erdoğan daha sonra büyükelçiyi değiştirerek Hollanda ve Almanya’yı ziyaret etti, İsrail Cumhurbaşkanını karşılamakla kalmadı, Mavi Marmara saldırısında Erdoğan yandaşlarını katleden İsrail’den yana tavır takınarak ‘’giderken bana mı sordunuz?’’ Diye ölenleri suçladı.

Erdoğan, ‘’hedefime ulaşmak için gerekirse papaz elbisesi bile giyerim’’ demişti!

ABD’de ki Siyonist Örgütünden; ‘’Yahudiliğe en iyi hizmet edenler’’ ödülünü aldı.

Erdoğan kişisel itibarı için dış borçlar alarak Ankara’da 1150 odalı Külliye Sarayı, Ahlat ’ta Kışlık Saray, Marmaris’te Otluk Koyunda eski köşk Saray şekline getirildi, yetmedi Vahdettin Sarayı, Huber Köşkü restore edildi.

Ülke halkının yarıdan fazlası açlıkla, yoklukla boğuşurken Ankara’daki Külliye’nin günlük masrafı 30 Milyon masrafı yanında 300’ün üzerinde lüks otomobil, yüzlerce koruma ve çalışanı ile itibardan asla tasarruf etmiyor.

Avrupa’nın zengin ülkeleri cumhurbaşkanlarının sahip olamadığı 13 Özel Uçak, Tank Palet Fabrikası karşılığı Katar’dan Uçan Saray ile Avrupa’nın en lüks yaşantıya sahip

Fakat yıllardır ne batı ülkelerinden davet almakta ne de Türkiye’yi ziyaret eden devlet adamı var! Katar, Suudi Arabistan, BAE olmasa selamlaşacak kimseyi de bulamayacak.

Eleştiren gazeteciler, yazarlar, siyasetçiler hapiste, uyuşturucu baronları, ahlak düşkünü tarikat sapkınları, katiller dışarıda.

Allahtan, kızacak siyasetçi olarak bir tek Kılıçdaroğlu kaldı

Bütün ülke birlik olmuş koro halinde ona saldırıyor!

Yıldız AKALIN

 

(* 1) Eski CİA yöneticilerinin Türkiye’ye Konsolos, Büyükelçi atanması Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı döneminden beri (BOP) projesine adaylık yanında İktidara getirilmesi, siyaset yasağına rağmen Beyaz Sarayda sınava çekilmiş, onay verildikten sonra CHP Genel Başkanı Baykal’ın da Beyaz sarayda hangi pazarlıklar yapıldı?  

(**2) Sovyetler Birliğinde Lenin’in yerine geçen Stalin, Türkiye’de sürgün yaşayan Troçki’yi öldürmeye cesaret edememiş, Meksika’da öldürtmüştü.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları