Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: ABD’nin eli kanlı bir teröristi adalete teslim etme çabalarına destek olmaktan memnuniyet duyduk

27.10.2019 16:53

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD'nin Bağdadi operasyonuna yönelik 'ABD’nin eli kanlı bir teröristi adalete teslim etme çabalarına destek olmaktan memnuniyet duyduk'…

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: ABD’nin eli kanlı bir teröristi adalete teslim etme çabalarına destek olmaktan memnuniyet duyduk

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD'nin Bağdadi operasyonuna yönelik 'ABD’nin eli kanlı bir teröristi adalete teslim etme çabalarına destek olmaktan memnuniyet duyduk' açıklamasında bulunurken SDG'den gelen açıklamadaysa harekatın 'ortak' yürütüldüğü söylendi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi’nin öldürüldüğü iddia edilen ABD operasyonuna ilişkin açıklamasında “Türkiye Cumhuriyeti olarak NATO müttefikimiz ABD’nin eli kanlı bir teröristi adalete teslim etme çabalarına destek olmaktan memnuniyet duyduk” dedi. Altun “Güçlerimizi birleştirmenin ve bölgemizde faaliyet gösteren tüm terör örgütlerini yenilgiye uğratmanın zamanı gelmiştir” dedi.

SDG’DEN AÇIKLAMA: ORTAK OPERASYON

ABD Başkanı Donald Trump’ın Bağdadi’nin öldüğünü açıklamasının ardından Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Genel Komutanı Mazlum Kobani, sosyal medya paylaşımında yapılan harekatın ortak istihbarat çalışmaları sayesinde gerçekleştiğini söyledi ve ABD Başkanı’nı etiketledi.

Kobani, paylaşımında şöyle dedi:

“Beş aydır, Ebubekir el Bağdadi'yi öldürmek için ortak bir operasyon gerçekleştirene kadar, sahada ortak bir işbirliği ve doğru izleme yapıldı.

Bu büyük göreve katılan herkese teşekkürler.”

For five months there has been joint intel cooperation on the ground and accurate monitoring, until we achieved a joint operation to kill Abu Bakir al-Bagdadi.

Thanks to everybody who participate in this great [email protected]#SDF#USArmy #Rojava #Baghdadi

— Mazloum Abdî مظلوم عبدي (@MazloumAbdi) October 27, 2019

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar