LVM Fikret Odağ

Corendon Hava Yolları 5 milyon koltuk kapasitesi ile 2021’e hazır

06.09.2020 13:39

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya Koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yılından istediğini bulamayan şirketler 2021 yılı için çalışmalara başladı. Merkezi Antalya ve Amsterdam’da bulunan başta Türkiye…

Corendon Hava Yolları 5 milyon koltuk kapasitesi ile 2021’e hazır
ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

Koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yılından istediğini bulamayan şirketler 2021 yılı için çalışmalara başladı. Merkezi Antalya ve Amsterdam’da bulunan başta Türkiye olmak üzere Avrupa’dan çeşitli ülkelere turist taşıyan Corendon Hava Yolları da 2021 yılına odaklandı.

Corendon Airlines Ticaret Müdürü Mine Aslan yaptığı açıklamada, Avrupa’dan turistik ve etnik destinasyonlara yaptığı uçuşlarla önemli bir pazar payı ve marka bilinirliği olan Corendon’un 2020 yazı bitmeden 2021 yaz döneminin uçuş programı ve yatırımlarını açıkladı.

Aslan, tüm dünyayı etkisi altına alan ve özellikle turizm ve havacılık sektörlerini önemli derecede etkileyen pandemi sürecine rağmen yatırımlara ara vermediklerini belirtti.

Corendon’un 2021 yazında turistik hatlarının yanında Anadolu hatlarını da güçlendireceğini ifade eden Aslan, şöyle devam etti.

‘’2021 yılında Covid-19 etkilerinin azalacağını ve pandemi önlemleriyle değişen seyahat anlayışı sonucu talebin geri döneceğini öngörüyoruz. Önümüzdeki sezon, özellikle Avrupa ülkelerinden tatil destinasyonlarına olan talebin daha da artacağını düşünüyoruz. Bu nedenle yatırımlarımızı kesmeden yeni atılımlar yapmaya devam edeceğiz. Öncelikle, bize marka bilinirliği, operasyonel kolaylık ve de daha uygun slot saatleri sağlayarak yüksek müşteri memnuniyeti getiren yeni base açma stratejimize 2021’de de devam ediyoruz.’’

2021’de 5 milyon koltuk kapasitesi

Mevcut Hannover, Köln, Münster ve Nürnberg base’lerine ek 1 Mayıs 2021’den itibaren Almanya’nın en fazla turist çıkışı olan Düsseldorf Havaalanına 2 uçakla uçacaklarını ifade eden Aslan, şunları kaydetti.

‘’Almanya’da elde ettiğimiz başarıdan sonra, Almanca konuşulan diğer pazarlara olan konsantrasyonumuzu arttırıyoruz ve ilk base’imizi Almanya, İsviçre ve Fransa’nın kesişim noktası İsviçre’nin Basel havalimanına yaparak bu 3 ülkeye birden ulaşıyoruz. 2021 yazında Almanya, İsviçre ve Avusturya’dan Türkiye, Yunanistan, İspanya, İtalya, Mısır ve İsrail’in turistik destinasyonlarına toplam 5 milyon koltuk kapasitesi sunacağız. Yine son yıllarda yoğunlaştığımız ve büyümeyi hedeflediğimiz Polonya ve İngiltere’den de Türkiye ve Yunanistan’a düzenlediğimiz sefer sayılarını arttıracağız.’’

Avrupa, Anadolu’ya bağlanacak

Corendon’un Avrupa’da yaşayan gurbetçileri Anadolu’ya taşımaya devam eeceklerini anlatan Mine Aslan, Almanya – Zonguldak seferlerini 2021 yaz sezonunda daha da güçlendireceklerini bildirdi. Aslan, şunları kaydetti.

‘’Zonguldak Meydanına Köln, Münster ve Düsseldorf’tan yoğun bir program hazırladık. Brüksel’den Eskişehir’e ve Hollanda’dan Kayseri ve Konya’ya direkt seferlerin devamlılığını sağlayacağız. Almanya, Avusturya, İsviçre, Hollanda ve Belçika’dan Anadolu’nun 17 şehrine düzenleyeceğimiz sefer sayısını 2021 sezonunda iki katına çıkaracağız.’’

#

Yorumlar

İlgili Haberler