4.2 C
Berlin
23:24 - 03/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Çin DÜNYA

Çin'in Rusya Büyükelçisi'nden KOVİD-19 aşısı iddiası

Çin'in Rusya Büyükelçisi'nden KOVİD-19 aşısı iddiası

Çin’in Moskova Büyükelçisi Zang Hanhui, ülkesinde Yeni Koronavirüs salgınına karşı etkili bir aşı geliştirildiğini, ancak aşının daha fazla teste tabi tutulması gerektiğini iddia etti.

Çin’in Moskova Büyükelçisi Zang Hanhui, Yeni Koronavirüs (KOVİD-19) salgınıyla mücadeleye ilişkin Rus basınının sorularını yanıtladı.

TASS’ta yer alan habere göre Zang, KOVİD-19’a karşı etkili bir aşı geliştirildiğini, ancak aşının daha fazla teste ihtiyacı olduğunu öne sürdü.

Zang, “Çin’de bu salgını nihayetinde bitireceğimize yönelik güven var. Salgının merkezinin (Vuhan) yanı sıra, birçok eyalet ve kentte bu ayın sonuna kadar normal hayata dönülecek. Şüphesiz ki, salgının merkezinde bu, Mart’ın ortalarında gerçekleşecek” diye konuştu.

Zang, “Çin, salgına karşı bağışıklık gösteren bir aşı geliştirdi. Ancak bunlar ön sonuçlar, dolayısıyla daha fazla test ve gelişim için zamana ihtiyaç var” açıklamasında bulundu.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla