CHP SEMALARINDA UÇUŞUYORLAR

ABONE OL
00:07 - 22/08/2023 00:07
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Covid-19’un yarattığı kasvetli günlerinde saklı bahçelerinde konforlu yaşayanlar, kendilerine hayali meslekler edindiler.

Bunlar arasında en dikkat çekenleri; Siyaset bilimcileri, yorumcular ve yaşam koçları.

Covid-19’dan korunmak için acil onaylı aşılamamın yoğun yaşandığı bir süreç oldu.

Aşının etkisinden mi bilinmez,  o dönemde ortaya çıkan meslekler kontrolsüzce kabardıkça  kabaran hamur maya tutmadı. Alim Allah kendi ateşlerinde pişecek kızgınlktalar.

Usulü ile mayalanmış, adabı ile dinlenmiş, kıvamında pişmiş olsalar eyvallah! Mayasızlar, pişmişler, pişkinler!

  • Mayasız olunca, ne oldukları tanımlanmıyor.
  • Mayasız  olunca,  güven vermiyorlar.
  • Mayasız olunca, cibilliyeti bilinmiyor.

Kendilerini antik çağdan kalma filozof ilan edenler, program program gezerek ahaliyi efsunluyorlar.

Siyaset bilimci, yorumcu mesleğini mesleki bilgi üzerinden sürdürenleri ayırıyor,  özen ve saygı ile tenzih ediyorum.

Nereden türediler!

Covid-19 sonrası aşıların ayarsızlığından mı, kapitalist Alman, “komünist Çin“ karması aşının melez karışımından mı bilinmez.  Kendi mesleklerine ihanet eden, sponsorlu antik kuntik siyaset bilimciler, yorumcular cirit atıyorlar.

Siyaset bilimcisi  oldukları iddiası ile televizyon programlarına konuşmacı olarak katılanlar bazen hızlarını alamayarak Türkiye siyasetini dörtnalla geçerek dünyayı yeniden dizayn ediyorlar.

Tümünün ortak özelliği tezlerini  CHP  yönetimi, doktorlarını CHP örgütlenmesi,  Profösör ünvanlarını CHP’ye genel başkan arayışı  üzerine yapmaları.

Bu çevrelerce,  siyaseten hasta ilan edilem CHP’nin, siyasi ölümünü bekleyerek besledikleri akbabalarına yem etmek istiyorlar.

CHP üzerinde oluşturdukları sisli havayı fırsata çevirerek,  aç kurtları ile partiye sızıyorlar.

Tüm bu cümbüşü seyreden  kargalar dururlar mı? CHP’de barış elçisi olarak haber taşıyan güvercinlerin yolunu kesip haberlerden haberdar olup  bilgiyi ekmek peynir karşılığında pazara sürmek istiyorlar.

Pes!

Türkiye’de her konuda uzman, her şeye  maydanoz olan sözde gazeteci, yorumcu, siyaset bilimcilerinin varlığı herkesçe biliniyor.

Kendilerine  siyaset bilimcisi sıfatını veren  gayri mesleki bu güruh, 14 Mayıs 2023 seçimleri öncesi Kılıçdaroğlu hayranlığı lansmanı yapıyorlardı.   28 Mayıs 2023 seçimlerinden sonra  Kılıçdaroğlu  düşmanı olarak  evrimleştiler.  Siyaset bilimcisi sıfatını siper alarak Kırlangıçların  çöp, çamur taşıyarak yuva yaptıklar gibi, çöp -çamur sözler ile   programlara katılarak çik çik ötüyorlar.

Hadi,  bunların sponsorlu kurgu filimleri  anlaşılır.

Keklikler öterek kendi soyunu düştüğü tuzağa çeken hain bir kuş türüdür.  Bunların proğramlarına katılan, CHP’li kekliklere ne demeli?  Partidaşlarını kendi düştükleri pusuya çağırıyorlar.

Kılıçdaroğlu’nun seçim sonrası bazı basın kuruluşlarına yönelik eleştirisi üzerinden değerlendirdiğimizde: Kimin çanağından beslendikleri  belli olan sözde siyaset bilimcileri CHP’yi ayrıştırma, düşmanlaştırma görevlerini icra ediyorlar.

Sonuç olarak:

  • Ne ara CHP uzmanı siyaset bilimci oldular?
  • Ne ara bu kadar CHP uzmanı yorumcu oldular?
  • Ne ara CHP’de genel başkan tanımı yapma lisansı aldılar?

Kümeslerde yemlenerek, dehlizlerde beslenerek sponsorları aracılığı ile CHP’yi ayrıştıran, düşmanlaştıran çetelere  onurlu CHP üyeleri fırsat vermeyecekler.

Hadi hayırlısı..

Ali Gültekin

Gazeteci / Yazar
Inal

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.