CHP, Berlin`de yeniden yapılanıyor

17.01.2022 06:07

Almanya genelinde daha önce kurulan Eyaletler Birlikleri`nin yerini CHP şehir örgütleri alacak. CHP Genel Merkezi tarafında özel olarak görevlendirilen Günay Çapan, CHP'deki…

CHP, Berlin`de yeniden yapılanıyor

Almanya genelinde daha önce kurulan Eyaletler Birlikleri`nin yerini CHP şehir örgütleri alacak.

CHP Genel Merkezi tarafında özel olarak görevlendirilen Günay Çapan, CHP'deki yeni yapılanmayla başlayan yeni örgütlenme, Türk konsolosluklarının bulunduğu şehirlerden başlayarak kısa zamanda tüm şehirlere yayılarak çalışmalar yapacağını belirterek, Berlin`de yeni bir yapılanmaya gittiklerine dikkat çekip bir basın açıklaması yaptı.

Günay Çapan’ın basın açıklaması şöyle:

 

“Sevgili Cumhuriyet Sevdalıları,

Partimizin Almanya'da var olan birliklerine katılımların koordine edilmesi, yeni birliklerinin kurulması, bunlardan oluşacak ülke birliğinin örgütlenmesi, birliklerin sorun ve ihtiyaçlarının yerinde çözülmesi ve düzenli işleyişin korunması görevleri kapsamında bilgilendirmeye devam etmek istiyoruz.

CHP Almanya’daki birliklerin yapısal örgütlenme kararı, 2016’dan başlayarak, birçok çalıştay ve toplantı sürecinin ardından, 2019’da yapılan son toplantıda alınmıştır.

Tüm birlik başkanları, birlikleri adına oy birliği halinde, Çatı örgütü ve Bölge Tüzüğünü imzalamıştır. Bugün Genel Merkezimizin görevlendirmesi ve desteği ile yaptığımız çalışmalar, özünde birliklerin bu kararını hayata geçirilmesini koordine etmektir.

Son olarak 15.01.2022 tarihinde CHP Berlin kurulmuştur.  CHP Berlin, mevcut birliğin ayrılmaz parçası ve devamı olacaktır. Bu amaçla, ortak genel kurul çağrısı gerçekleştirilecek, mevcut birliğimiz genel kurulunu yeni birlik ile birlikte yapacaktır.

Genel Kurul Çağrısı ile birlikte yeni Tüzük ve üye formunun üyelerimize ulaştırılması önemlidir.

Genel Kurul; mevcut birliğin faaliyetini durdurma ve federasyona üye olacak yeni birliğin yönetimini seçme gündemiyle toplanacaktır.

Yeni birlikler kurulurken mevcut Birlik başkanları ile birlikte kurucular kurulu oluşturulmaktadır. Mevcut başkanlarımızın bu çalışmalara ve kurucular kurulu toplantılarına katılmamaları halinde (ki maalesef bu yönde başka tercihlerle karşılaşılabilmektedir) ilgili bölgedeki eski üyelerinde katılımı ile kuruluş tamamlanıp tescile gönderilmektedir. Tekrar etmek istiyoruz, Cumhuriyet Halk Partisinin genel merkezinin isteği ve birlik başkanlarının oybirliği ile oluşturdukları yeni yapıyı kurmaya davet ediyoruz.  Birliklerimizin tek tek değil ancak tüm Almanya birlikleri ile kuracakları federasyonun oluşturacağı güç, tüm partililerin sevinçle karşılayacağı yarınlar için gereklidir. Tüm üye dostlarımızın bu bilinçle hareket edeceklerinden bir nebze olsun şüphe duymamaktayız.

Almanya genelinde kuruluş işlemleri tamamlandığında, bölgelerde üye bilgilendirme toplantılarına hız kesmeden devam edeceğiz.

3 veya en fazla 4 ay sonra genel kurulların tamamlanmasını planlıyoruz.

Yeni yapılanmanın faydaları ve federasyonun birliğimize katkıları ancak   bu süreç sonunda görülecektir.

Kurucu Kurul Üyeleri:

İmam Kaloğlu

Erdal Topbaş

Hülya Morkoyun

Ayfer İnci Peköz

Veli Tatar

Ruşen Budak

Emir Akbulut

Serkan Yüksel

Gülüzar Bozdoğan

Kemal Bütüner

Günay Çapan Doğa /Nihat Yazıcı”

Yorumlar

  • 6
  • 5

Metin Sarikaya dedi ki;

2022-01-17 00:08:39

CHP Berlin Birliğimiz yasal ve saydam, demokratik bir şekilde kurulmuş, Yönetim organlarını seçmiş ve başarılı çalışmalar yapan bir örgüttür. Burada herbir üyenin emekleri yatmaktadır. Berlin ve Avrupa, Türkiye'de de çalışmalarımızla tanınan bir örgüttür. Tüm çalışmaların ardında üyelerimizin bireysel ve kurumlarımızın örgütsel iradeleri yatmaktadır. Hiçbir dalavere ve kişisel- ya da başka türden bir ilişkiyle yapılmış bir darbeyi kabul etmek mümkün değildir. Almanya da örgütsel birliklerimizin zayiflamasina yönelik bu girisimler kisisel ihtiraslarla yapilan ve CHP Merkezine intikal olmus kabul etmedigimiz bir adimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

Deniz kaplumbağaları Doğu Akdeniz sahillerine yumurta bırakmaya başladı

Deniz kaplumbağaları Doğu Akdeniz sahi..

Deniz kaplumbağaları Doğu Akdeniz sahillerine yumurta bırakmaya başladı
Kuzey Ege'deki çadır ve karavan kamplarında bayram rezervasyonları doldu

Kuzey Egedeki çadır ve karavan kamplar..

Kuzey Ege'deki çadır ve karavan kamplarında bayram rezervasyonları doldu
Yılın ilk yarısında 258 bin turist Kapadokya'yı kuşbakışı izledi

Yılın ilk yarısında 258 bin turist Kap..

Yılın ilk yarısında 258 bin turist Kapadokya'yı kuşbakışı izledi
AB ve ABD'de havalimanlarında kaos yaşanıyor

AB ve ABDde havalimanlarında kaos yaşa..

AB ve ABD'de havalimanlarında kaos yaşanıyor
ABD Bağımsızlık Günü'nü Kutluyor

ABD Bağımsızlık Gününü Kutluyor

ABD Bağımsızlık Günü'nü Kutluyor
''Türkiye Çalıntı Tahıl İddiasıyla Rus Gemisini İnceliyor''

''Türkiye Çalıntı Tahıl İddiasıyla Rus..

''Türkiye Çalıntı Tahıl İddiasıyla Rus Gemisini İnceliyor''