Bülent Tezcan: Yarının Türkiye'sini inşa edeceğiz

19.09.2022 23:58

Berlin CHP`nin SPD Genel Merkezi Willy-Brandt-Haus Binasında düzenlediği Yurt Dışı Türkler-Türkiyeliler Çalıştayına, İstanbul Milletvekilleri Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre, CHP Gençlik Kolları…

Bülent Tezcan: Yarının Türkiye'sini inşa edeceğiz

Berlin CHP`nin SPD Genel Merkezi Willy-Brandt-Haus Binasında düzenlediği Yurt Dışı Türkler-Türkiyeliler Çalıştayına, İstanbul Milletvekilleri Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre, CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın ile birlikte katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Çalıştayın kapanışın da yaptığı konuşmada hem Çalıştayı değerlendirdi hem de Türkiye' deki politikayla ilgili önemli mesajlar verdi.

Bülent Tezcan '' Çok verimli bir çalışma oldu Berlin' de. Bu Çalıştayda konuşulanların hepsi raporlanacak. Buradan temennileri, dilekleri aldık. Berlin gibi Avrupa’daki diğer Birliklerimizin de proje odaklı çalışmalar yapmaları en büyük dileğimizdir. Berlin bu çalışmada Pilot bölge oldu. Biz yarının Türkiye' sini inşa etmeyi hedefliyoruz. Buradaki insanların yaşadıkları tüm problemlerin çoğunun kaynağında Türkiye’deki işlerin iyi gitmemesi yatmaktadır. Uluslararası ilişkilerde güç ve kapasitesi olmayan bir ülkenin yurt dışında yaşayan insanları her zaman zorluklar yaşayacaktır. Sorunlarınızın çözümünde geldiğiniz ülke hükümeti güçsüzse konumunuz, itibarınız ve değerinizde o denli aşağılarda olmaktadır. Ankara’daki zihniyet Yurt dışında yaşayan insanının derdini çözmekten çok uzaktadır'' dedi.

Sorunların temelinde tek adam rejimi var

Çok yakın olduğumuz CHP-Millet ittifakının iktidarında farklılıkların normal karşılandığı ortak yaşamı inşa edip, ortak bir dil bulacağız. Kültürel çok çeşitlilik zenginliktir. Bu süreçte herkes aynı sıkıntıları yaşıyor. Bizleri ayrıştırmaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Yarının Türkiye’sinde ben merkezli bir Türkiye olmayacak. CHP iktidarında Yurt Dışı Türkler ve Uyum Bakanlığı kuracağız. Dış Temsilciliklerimizde o ülkede yaşayan, oranın kültürünü tanıyan, dilini konuşan eğitimli vatandaşlarımıza da kadro vereceğiz. Tüm sorunları çözme kapasitesine sahibiz. Bu kez başaracağız. Başarının kıyısındayız ve iktidara çok yakınız. Vatandaşlarımızın bize en çok ihtiyacı olduğu andayız. Çöken kurumsal yapıyı yeniden inşa edeceğiz. Vatandaşlara dokunacağız, seçimlere katılımı artıracağız. Sandıktaki oyları koruyacağız. Yarın bugünden daha iyi olacak. Bundan, 60 farklı ülkede yaşayan ve sayıları 7 Milyonu bulan insanlarımızda yararlanacaklar. Yarının Türkiye’si bugünden itibaren hayırlı olsun ‘' diyerek Berlin' de umut dağıttı.

ha-ber.com/Mehmet Tanlı

 

Yorumlar

Mert dedi ki;

2022-09-20 09:40:19

--------https://www.milligazete.com.tr/haber/12134698/erdogan-yine-ekonomistim-dedi-abd-ile-turkiyeyi-boyle-karsilastird-------- Adam ben ekonomistim diye diye ülkeye batırdı bir enkaz yığınına çevirdi. Birde ben Müslümanım diye geçniyor bu zat! Oysa Allah kendisi demiyormu Zengine ZEKAT vereceksin diye? Peki bu adam ne yaptı? Ve halen bunu yapmakta ısrar eden kendisi değilmi? Fakir fukaradan, Garip gureba'dan, tüyü bitmemiş yetim hakkını alıp zengine veren? Hz. Musa (a.s.) ne demişti? Araf Suresi 155. Musa, belirlediğimiz yere gelmek için halkından yetmiş adam seçti. Şiddetli bir yer sarsıntısı onları sarsınca dedi ki: “Rabbim! Gerek görseydin onları da beni de daha önce yok ederdin. Aramızdan akılsızca davrananların yaptıkları yüzünden bizi de mi yok edeceksin! Bu, senin imtihanından başka bir şey değildir. Böylece kimilerinin sapıklığına karar verir, kimilerinin de yola gelmişliğini onaylarsın. Bizim velimiz sensin. Bizi bağışla, bize ikramda bulun. Bağışlayanların en iyisi sensin. Amin, Amin, Amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

Brezilya’da Tarihi Seçim

Brezilyada Tarihi Seçim

Brezilya’da Tarihi Seçim
Altılı Masa Cumhurbaşkanı Adayı Gölgesinde Buluştu

Altılı Masa Cumhurbaşkanı Adayı Gölges..

Altılı Masa Cumhurbaşkanı Adayı Gölgesinde Buluştu
Stadyumdaki İzdihamda 100’den Fazla Ölü

Stadyumdaki İzdihamda 100den Fazla Ölü

Stadyumdaki İzdihamda 100’den Fazla Ölü
TÜİK’in Açıkladığı Enflasyon 24 Yılın Zirvesinde, ENAG’a Göre Tarihi Zirvede 

TÜİK’in Açıkladığı Enflasyon 24 Yılın ..

TÜİK’in Açıkladığı Enflasyon 24 Yılın Zirvesinde, ENAG’a Göre Tarihi Zirvede 
Brezilya'da Seçim İkinci Tura Kaldı

Brezilyada Seçim İkinci Tura Kaldı

Brezilya'da Seçim İkinci Tura Kaldı
İran’da Polis ile Öğrenciler Çatıştı

İranda Polis ile Öğrenciler Çatıştı

İran’da Polis ile Öğrenciler Çatıştı