19.4 C
Berlin
00:54 - 04/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD Brezilya DÜNYA

Brezilya'daki Gösteriler de Şiddet Eylemlerine Dönüştü

Brezilya'daki Gösteriler de Şiddet Eylemlerine Dönüştü

Amerika’da bir siyahın polis tarafından gözaltına alındığı sırada ölmesiyle başlayan gösteriler haftasonu Brezilya’ya da sıçramıştı.

Brezilya’da halk özellikle favela olarak bilinen yoksul mahallelerde polisin siyahlara karşı tavırlarını protesto etmek için sokağa dökülmüştü. Ülkedeki gösteriler şiddet eylemlerine dönüştü.

Polis, Curitiba kentindeki gösterilerde eylemcilere karşı biber gazı ve plastik mermi kullandı. Curitiba, siyah Brezilyalılar ve göçmenlerin yaşadığı şehirlerden biri olarak biliniyor.

Ülke genelindeki gösterilerde eylemciler Devlet Başkanı Jair Bolsonaro karşıtı sloganlar attı ve çevredeki binalara zarar verdi. Rio de Janerio’da da Başkanlık Sarayı yakınlarındaki binalara saldıran göstericiler, çevreye zarar verdi.

Rio de Janeiro’da Pazar günkü gösterilerde polis, eylemcilere biber gazı kullanarak müdahale etmiş ve kalabalığı dağıtmaya çalışmıştı.

VOA tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla