*** Boks menajeri Ahmet Öner'e saldırı

26.08.2009 18:09

Boksör Sinan Şamil Sam'ın menajeri olan eski boksör Ahmet Öner, Hamburg kentinde kimliği belirsiz 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı

*** Boks menajeri Ahmet Öner'e saldırı

 

 

Boks menajeri Ahmet Öner'e saldırı

Boksör Sinan Şamil Sam'ın menajeri olan eski boksör Ahmet Öner (37), Hamburg kentinde kimliği belirsiz 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı

Çeşitli gazetelerin haberlerinde, Öner'in, Hamburg'daki Eiffestrasse sokağında dün akşam yerel saat ile 22.15 civarında, bir Türk işadamına ait olan bürodan ayrılması sırasında binanın merdiven aralığında kimliği belirsiz 2 kişinin silahlı saldırısına uğradığı, saldırganların Öner'e 3 kez ateş ettikleri ve kendisini sol bacağından yaralayarak kaçtıkları bildirildi.

Öner'in, cep telefonuyla Hamburg polisini arayarak olayı haber vermesinin ardından acilen ameliyata alındığı ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Ahmet Öner bu konuda yaptığı yazılı açıklamada, ''Şu an sağlığım iyi. İyi ki daha kötü bir durumla karşılaşmadım. Nerede başarılı bir insan varsa engellenmek isteniyor. Bu bana yapılan ilk saldırı değil. Ancak ilk kez birileri kurnazca pusu kurmaya çalıştı. Ümit ediyorum bu son saldırı olur'' şeklinde ifadelere yer verdi.

Öner ve 2 koruması 2007 yılında da Hamburg'da kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğramıştı.


(A.A) Süheyla KAPLAN  

Yorumlar