BİR UZAYLILAR GELMEDİ…

04.05.2021 18:08

Çok şükür şu 70 yıllık ömrü hayatımızda pek çok şeyi gördük.

Geriye dönüp baktığımızda merak edecek bir şey kalmadığını fark ettim.

Yaşamın son evresi her halde Uzaylıların gelmesi olacak. Onu da görürsem gözüm açık gitmeyeceğim.

Dünya’da o kadar çok “garip” olay oluyor ki, artık alıştım.

İnsanın insan olmaktan çıktığı, kendinden başkasını düşünmediği, ölüm yokmuş gibi yaşadığı, kendini kurtarmak adına başkalarını batırdığı, çıkar ve hırs uğruna yok ettiği günleri gördük.

Dünya savaşlarında ölen binlerce insandan ders almayanlar, yeni dünya savaşlarına hazırlanıyorlar.

Bir yanda açlıktan çocuklar ölürken, silah sanayiinin baronları milyarlar kazanacak yeni icatlar peşindeler.

Din adına iş görenlerin dinsizlikleri, yöneticilerin densizlikleri birbirine karışıyor.

İnsanlığı yok olmaktan kurtaracak bir Corona aşısında bile ayar tutturamayan dünya insanları, yardımlaşmaktan ziyade paranın peşine düşmüşler.

Siyasetçiler ise oy peşinde…

Bu arada sorasım geliyor. Tanrı ne yapıyor diye?

Ya her dinin tanrısı ayrı olduğu için kendi aralarında anlaşamıyorlar, ya da insanların aymazlığından bıktıkları için Dünya’yı terk etmişler. Eğer onlarda yoksa işimiz iyicene kötü.

Gün geçmiyor bir dostun, bir sevdiğimizin ölüm haberi ile sarsılmayalım. Maske, mesafe, hijyen diye yırtınanların kendileri kurallara uymuyor.

İbret alacak çok şey var.  Daha bu dünyada bitirilmemiş yapılacak ta çok işimiz var.

İnsanlar arasındaki barışı, sevgiyi, saygıyı, işbirliğini, dayanışmayı sağlayamadık. Böylesine bir hercümerç içinde ölmek, hele-hele bir çay kaşığı virüsün esir aldığı bir dünya düzeninde ölmek insana zül geliyor.

Kaderci olmak yerine mücadeleci olmayı, kabulcü olmak yerine araştırmacı olmayı, halimize şükretmek yerine daha çok kazanım elde etmeyi, bağırıp çağırmak yerine dinleyip anlamayı,  Kavga yerine sevgiyi, anlayışı, savaş yerine barışı çağırmayı, esirgemek yerine verici olmayı tercih ettiğimiz gün her şey değişecek.

Çünkü sonuçta her şeyi bırakıp gitmek zorunda kalacağımız bir gün gelecektir.

Ne dersiniz?

Bu kadar olayın üzerine bir de uzaylılar gelir mi?

 

Yorumlar

  • 1

Zeki BAŞTÜRK dedi ki;

2021-05-04 20:12:33

İnsanlar, umarsız kaldıklarında birilerini beklerler. Bu zamana ve toplumlara göre değişir. Kimileri Mehdi bekler, kimileri Godo'yu. Bizler de Uzaylı'ları bekler hale geldik. Aslında beklemek yerine bir paragrafta anlattıklarını gerçekleştirmek bile herşeyin çözümüdür. "Kaderci olmak yerine mücadeleci olmayı, kabulcü olmak yerine araştırmacı olmayı, halimize şükretmek yerine daha çok kazanım elde etmeyi, bağırıp çağırmak yerine dinleyip anlamayı,  Kavga yerine sevgiyi, anlayışı, savaş yerine barışı çağırmayı, esirgemek yerine verici olmayı tercih ettiğimiz gün her şey değişecek." İşte olması ve yapılması gerekenler. Eline, kalemine, yüreğine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları