Bir Türk Diş Hekiminin İngiltere’ye Göçü

18.07.2021 00:54

Sezin Şener İngiltere’ye Ankara Anlaşması’yla geldi, Bulgaristan göçmeni bir Türk’le, Cömert Angelov’la evlendi. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği’nden 2014 yılında mezun olan Sezin…

Bir Türk Diş Hekiminin İngiltere’ye Göçü

Sezin Şener İngiltere’ye Ankara Anlaşması’yla geldi, Bulgaristan göçmeni bir Türk’le, Cömert Angelov’la evlendi. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği’nden 2014 yılında mezun olan Sezin Şener’in, mesleğe Üsküdar’da başlayıp önce Almanya ve şimdi de İngiltere’de, denklik işlemlerini tamamlayarak sürdürdüğü mesleki yolculuğunda anlattıkları hem İngiltere hem de Türkiye’de tıp alanında yetişmiş doktora nasıl bakıldığı konusunda ipuçları veriyor.

The Independent gazetesinin İngiliz yazarlarından Patrick Cockburn, Haziran’da gazetesinde yazdığı makalede İngiltere’yi, “yoksul ülkelerin doktorlarını ve hemşirelerini avlayan bir parazit” olmakla suçlamıştı. Kenya örneğinde, İngiltere’ye göç eden bir hekimin ülkeye neden olduğu maddi kaybın 518 bin dolar olduğunu yazmıştı.

Sezin Şener, bir Türk diş hekimi olarak İngiltere’ye göç ettiği 2018 yılından bu yana evlendiğini ve hayatını nasıl düzene koyduğunu VOA Türkçe kamerasına anlattı.

Dahası Şener, müzisyen eşi Cömert Angelov’la birlikte Londra’da caz şarkıları söyleyerek kendine şehirde yeni bir alan açmak üzere olduğunu belirtti.

Sezin Şener, Londra’da Polonyalılar’a ait bir klinikte mesai arasında yaptığı yolculuğunu anlatırken, kendini hiçbir yere ait hissetmediğini anlattı ve bunu, Mersin’de doğup Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde ilköğretime başlamakla ve daha sonra memur ailesinin sürekli başka bir yere tayininin çıkmasıyla açıkladı.

Şener, diş hekimliğinin yanı sıra caz sevdasını ve şimdi de salgındaki işsizlik nedeniyle “icat ettiklerini” söylediği antika toplayıcılığından nasıl para kazandığını VOA Türkçe’ye anlattı.

VOA tarafından geçilen Bir Türk Diş Hekiminin İngiltere’ye Göçü haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Bir Türk Diş Hekiminin İngiltere’ye Göçü haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Bir Türk Diş Hekiminin İngiltere’ye Göçü haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Işıklı Gölü birçok kuş ve ender balık türüne ev sahipliği yapıyor

Işıklı Gölü birçok kuş ve ender balık ..

Işıklı Gölü birçok kuş ve ender balık türüne ev sahipliği yapıyor
1 gram altın kaç TL?  03.08.2021 güncel altın fiyatları

1 gram altın kaç TL? 03.08.2021 günce..

1 gram altın kaç TL? 03.08.2021 güncel altın fiyatları
Tokat'taki Komana Antik Kenti'ndeki kazı çalışmaları başladı

Tokat'taki Komana Antik Kenti'ndeki ka..

Tokat'taki Komana Antik Kenti'ndeki kazı çalışmaları başladı
03/08/2021  itibariyle 1 Dolar Kaç TL Oldu?

03/08/2021 itibariyle 1 Dolar Kaç TL ..

03/08/2021 itibariyle 1 Dolar Kaç TL Oldu?
Pandemiye rağmen dünyada lüks otel açılışları patladı

Pandemiye rağmen dünyada lüks otel açı..

Pandemiye rağmen dünyada lüks otel açılışları patladı
Hala farkında değilsiniz, dünyayı bitiriyoruz

Hala farkında değilsiniz dünyayı bitir..

Hala farkında değilsiniz, dünyayı bitiriyoruz