23.8 C
Berlin
14:53 - 21/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA Berlin

Berlin Glaserei Almanların gözdesi oldu

Berlin Glaserei Almanların gözdesi oldu

Berlin’de cam, kapı ve pencere üretimi yapan Türk firması Berlin Glaserei sahibi Ahmet Saat başarılı çalışmalarıyla hizmette sınır tanımıyor.

Berlin’in tanınmış ve başarılı işverenlerinden Glaserei işletme sahibi Ahmet Saat, 15′ yıldır sürdürdüğü başarılı hizmetle birçok insana iş temin etmenin yanı sıra Alman Ekonomisine de büyük katkı sağlıyor.

Berlin’in başarılı işverenlerimizden Ahmet Saat, 1973 Mersin doğumlu baba mesleğine İzmir Karşıyaka’da başladı. Türkiye’de Kurulu bir düzeni olmasına rağmen eşiyle tanışınca eşinin isteği doğrultusunda karar vererek Berlin’e geldi.

Berlin’de ne iş yapacağız derken, baba mesleğine karar verir ve geçici olarak birkaç yıllığına bir firmada çalışır.

Daha sonra 1999 yılında kendi iş yerini kurarak işe başlayan Saat, en son teknolojinin imkânlarından yararlanarak kurduğu fabrikada bu güne kadar yüzlerce insana iş imkânı sağladı. İş piyasasında bugüne kadar yaklaşık 9000 müşteri kapasitesine ulaştı.

Berlin’de birlikte çalıştıkları büyük Alman firmalar arasında Dalce Gabbana, Lacoste, Küchenparaddies, Kamps, Obis Hausverwaltung, Titanic Hotel, Hasır Grup, Hasır Restorant, Kranzler Ecke gibi birçok firmalarla yüzde otuzlara varan iş gücüne sahip olurken, yıllık cirosunun bir milyon Euro’nun üstünde bir kazançla Alman Ekonomisine büyük katkıda bulunduğunu dile getirdi.

Ayrıca, Berlin- Brandenburg Türk İşverenler Derneği TDU ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Berlin- MÜSİAD üyesi.

İlgili Link

ha-ber.com / Orhan Önaldı / Berlin

İlgili haberler

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla