Berlin Cemevi ve Dersim Cemaatinden dayanışma konseri

Berlin Cemevi ve Dersim Cemaatinden dayanışma konseri

ABONE OL
23:19 - 30/03/2024 23:19
Berlin Cemevi ve Dersim Cemaatinden dayanışma konseri
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Berlin Alevi Toplumu (BAT) Cemevi ve Berlin Dersim Cemaati tarafından, Dersim Bedensel Engeliler Derneği ile dayanışma amacıyla konser etkinliği düzenlendi.

“Engelli olmak bir kusur değildir’ başlığı altında organize edilen konser etkinliği Cemevi Ana salonunda organizasyon adına sunuculuğu üstlenen Ela Atlas’ın açılış konuşması ile başladı.

Kardeş dernek temsilcileri ve çok sayıda kişinin katıldığı etkinlikte daha sonra BAT Yönetim Kurulu adına Murtaza Görer, Berlin Dersim Cemaati adına Müslüm Karadaş selamlama konuşması yaptı.

Görer ve Karadaş, bu tür dayanışma ve yardımlaşma organizasyonların taraflarınca yapılmaya devam edeceğine dikkat çekerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Müzisyenler, Halil Yalçıner, Pınar Yeşilbaş, Eren Aslan ve ünlü Ozan Şah Turna sahne alarak Türkülerini seslendirdi.

Ozan Şah Turna’nın ardından ise son olarak Dersim Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ali Arslan’ın sahne aldı.

Dinlentisi öncesi kısa bir konuşma yapan Arslan, Derneğin tarihçesi, faaliyetleri ve acil ihtiyaçlarına dair kısa bilgilendirme konuşması yaparak bu dayanışma konserinde emeği geçen kurumlara ve kişlere teşekkür etti.

Konuşmanın ardından etkinlik Arslan’ın söylediği Kırmançki-Zazaki ve Türkçe türkülerle etkinlik sona erdi.

Haber ve Video: BAT-Cemevi Basın Ofisi / Ulaş Yunus Tosun

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.