BENZİN ZAMMININ SORUMLUSU SEDAT PEKER Mİ ?

21.05.2021 23:00

AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Gezi olaylarının Türkiye'ye doğrudan maliyetinin 1,4 milyar dolar, dolaylı maliyetinin ise 100'lerce milyar doları bulduğunu söylemişti .

Yandaş medyada gereken desteği esirgemedi kendisinden ;
Borsadaki şirketlerin piyasa değeri düşmüş . Bir ayda 8 milyar dolarlık yabancı sermaye kaçmış o günlerde.
Hatta bir medya kuruluşu psikolojik etkiyi parasal değerle ölçemeyiz , çok büyük zararımız oldu demişti.
Gezi olayları sebebi ile dolar yükselmiş , faizler artmış filan hepsini anlattılar kısacası.

Şimdi motorin , benzin ve LPG ye yapılan zammın sorumlusu Sedat Peker olması gerekmez mi ?

Son zamanların youtube de neredeyse en çok izlenenlerin başında geliyor. Hükümet yetkilileri için anlattıklarının eğer yarısı doğru ise , Memleket bitmiş. Hepsi doğru ise zaten yapacak bir şey yok.

Bu videolarda ki anlatılanlar doğru ise zaten bu kadarlık zamla geçiştiremezler olayları !

Aslında kendisinin TRT ekranlarında çıkacağı günleri iple çekiyoruz. Şimdi TRT çağırsa ve Sedat Peker den şöyle bir cevap gelse “ Osman Öcalan’ın çıktığı ekrana ben çıkmam “ !

Peki kimdir Peker ?

"Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek" sebebi ile ceza alıp yatmış içeride . Çete lideri yada mafya diyebilir misiniz ?

“halkı  kin ve düşmanlığa tahrik ettiği” için içeride yatmış bir siyasetçiye  “bölücü “ diyebiliyorsanız , gelin buna da çete lideri deyin. Parti değiştirmiş bir başka siyasetçiye " dönek " diyemiyorsanız yada dün hükümeti eleştirirken bu gün peşinden gidenlere "fırıldak" diyemiyorsanız , Peker içinde bir şey demeyin.

 Ya hep doğruları söyleyeceksiniz , yada hepsine susacaksınız.

Döviz artar , dış güçler ..

Borsa düşer , muhalefet suçlu.

Ekonominin kötü gidişinden Fetullah Gülen …

Geriye benzin zamları kalıyor. Onun tek sebebi de Sedat Peker bence !

Devletin zayıfladığı ve hükümetin güçlendiği bir ortamda her soruna bir bahane bulmak zorunda kalırsınız. 20 yıldır yönettiğiniz ülkenin bütün sorunlarından sadece hükümet sorumludur. Dış güçlere , paralel yapılara gücünüz yetmeyecekse muhalefeti ezmek için mi göreve geldiniz.

Şimdi Sedat Peker’in yanlış yada doğru konuşmasını tarihe bırakıp , içimizi soğutmasına gelelim.

Çıkıp AKP kadrolarını eleştiren , hem de bağırarak konuşabilen bir kişi toplumun desteğini almaya başladı .

Muhalefetten bulamadığımız bir dik duruşla , gemileri yakmışlığın “güveni” ile konuşuyor. Beklentisini bırakmış hayattan. Bu yolda, bitme pahasına yanıyor bir mum misali. Sebebi ne olursa olsun , “bu güne kadar neden sustun” demeden dinlemeliyiz. Fakat bir şey hatırlatmak istiyorum.

Bu ekipteki saydıkları kirlenmişse anlattığı kadar , AKP genel Başkanını  kenarda tutmasını anlayamadım. “ Tayyip abi  “ diyerek geçiştiremez.

“Tayyip abi” bu ülkenin son 20 senesinden sorumludur. Vekili kirlenmişse “Tayyip abinin” adamıdır. Bakanı çalmışsa “Tayyip abinin” bakanıdır. Seçtikleri paralelci çıkmışsa , “Tayyip abi” sorumludur. Cumhuriyet yıkılırsa sorumlusu , demokrasi çökerse sebebi “Tayyip abi” olur.

İlk videoyu dört gözle bekliyoruz . Sedat Peker’e son bir sözüm olacak. Masaya çok vuracaksan kolundaki saati de çıkart . Her çarptığında kırılacak diye içimiz gidiyor , malum bizde yok !

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları