AYASOFYA-ÇAMLICA CAMİLERİ BİLE YOLSUZLUKLARI KAPATAMADI

20.06.2021 23:00

‘’Bir musibet, bin nasihatten iyidir!’’ Sözü sanki bugün ki Türkiye için söylenmiş.

Bir organize suç örgütü elemanı, namı diğer Sedat Peker kullanılıp, kirli bir mendil gibi atılmak istenince, elini masaya vurup:

‘’Dur bakalım, her kuşun eti yenmez!’’ Diyerek bir uyarı videosu göndermişti.

İlk videosunda, içişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘’Birkaç ay dışarı git, Nisan ayında tekrar döneceksin!’’ Sözüne güvenmiş, Nisan ayının geride kalmasına rağmen Soylu’dan ses çıkmadığında da uyarı ve tehdit karışımı bir görüntülü video göndermişti..

Birçok işbirlikçiler, hükümet yetkilileriyle birlikte yaptıkları yolsuzluklar nedeniyle sadece işbirlikçilerin yargılanması istenince: ‘’konuşursam, yer yerinden oynar!’’ Demelerine rağmen yargılandıklarında gıkları bile çıkmamasını bilen Soylu Sedat Peker’in uyarılarından etkilenmemişti.

Hele Damat Berat’ın bile, Soylu kadar kıymeti harbiyesi olmadığı yaşanmış Türkiye gerçeği vardı.

Soylu, özgün ağırlığını ölçmek ister gibi istifa blöfü yapmış, Bahçeli’nin resti karşısında, Şahsım Devleti, Soylu ’ya damadından esirgediği iadeyi makam ile Soylu ‘ya destek sağlamıştı.

Soylu, Kılıçdaroğlu’nun linç edilmesine izin vermesi bile kimsenin gıkı çıkmamışken Sedat Peker’e eyvallah edecek biri olmadığını anında gösterdi:

Sedat Peker’in Beykoz’daki eşinin ve çocuğunun yalnız kaldığı evine gece vakti Silahlı Özel Harekat Timleri ve arama köpeklerince baskın düzenleyerek, Sedat Peker’e bir gözdağı vermek istedi.

Gece baskını TRT ve Ulusal Kanal Süleyman Soyluya destek olmak, muhalefete gözdağı vermek için naklen yayınladı.

Bu çağdışı güç gösterisi Sedat Peker karşıtları tarafından bile kınandı.

Bu gece yarısı baskını nedeniyle Peker, geri çekilmek yerine sıraya koyduğu video serilerini milyonlarca insan tarafından izlenerek izlenme rekoru kırılması bir yana, AKP’nin Ezan, Cami açılışları ile kapatmak istedikleri yolsuzluklar, bu videolarla borusu patlayan lağım gibi ortaya saçılıyordu.

Soylu; TRT’de danışıklı, Haber Türk’te korunmalı programda Sedat Peker’e yanıt vermek yerine:

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet skandalın da adı geçen Egemen Bağış, Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar’ın suçlarını onaylayarak direkt Erdoğan’a:

‘’Sedat Peker kadar benim de bildiklerim var!’’ Diyerek, ‘dört bakan gibi kamuoyunu uyutmak için görevden almamasını istiyordu.

Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olayının gerçek olduğuna inandığı, dört bakanın Yüce Divanda yargılanmalarını istediği için ucu kendisine dokunacağını

bilen Erdoğan tarafından başbakanlıktan azledilmişti.

Bahçeli’nin , hemen devreye girerek, Soylu ’ya sahip çıkması aslında Erdoğan’ın işine yaramıştı.

Kutu açıldıkça, medyanın yüzde doksan beşinin bu çukurun içinde olduğu, ,Adalet dağıtacak HSK, Yargıtay, Danıştay, YSK AYM ve Cumhuriyetin savunmacısı Cumhuriyet Savcıları iktidarın sopası görevini üstlendikleri ülke Atatürk’ün bıraktığı Laik, özgürlükçü, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti olabilir mi?

AKP’ içinde artan Soylu karşıtlığını; ‘’bazı koalisyonlar var, bunları gözetmek lazım’’ diye yatıştırmak istiyordu.

Sedat Peker’den sonra Sezgin Baran Korkmaz skandalı ortaya saçıldı.

Geceliği servet değerindeki Bodrum’daki lüksten öte muhteşem Otelde kalmanın ücreti, milyonlarca Lira iken bile, bir hakimin, yargıcın, yandaş gazetecilerin kaldığı otelin o dönemin sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın yakalandığı ABD’ ve Türkiye’de yargılanacağı duyuruldu.

Sezgin Baran Korkmaz, Türkiye’de yargılanırsa hangi hakim, savcı onu mahkum edebilir?

Kılıçdaroğlu’na suikast girişiminde bulunan PKK gerçeği bilinirken ona PKK’lı demek gibi

FETÖ’nün karanlık yüzünü açıkladığı için tutuklanan aylarca hapis yatan Ahmet Şık, Veyis Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz ile konuşma kasetini yayınladığı için Veysi Ateş’in Ahmet Şık için: ‘’Paralel yapılanmanın parçası’’ Demesi bile Veysi Ateş’in karakterini açıklıyor.

Yani AKP’nin ve Erdoğan’ın düştüğü çıkmaz gösteriyor ki:

Ezan, Cami istismarını zır cahillerden başka kimse yemiyor.

Son umut, Afganistan’da Mehmetçiği kurban vererek

İktidarını sürdürmek…

Tutar mı?

Yıldız AKALIN

Yorumlar

  • 1

Mert dedi ki;

2021-06-22 05:59:50

Cehaletin içinde inim inim inleyen Nemrut ve Firavun, Muaviye ve Yezid zihniyeti yönetiminde debelenen Müslümanlar değilmidir Hz. Hüseyin'i şehit edenler? Oysa Allah; Akletmeyenlerin düşünmeyenlerin kendilerine verilen O Akıl nimetini kullanmayanların üzerine pislik kılarım, der alemlerin Rabbi (Yunus 100) Allah böyle bir zalime makam mevkii verecek Devlet idareciliğine getirecek. Daha sonrada yarattığı biz kullarından Adaletli olmamızı isteyecek, Makam mevkii verdiği böyle zalimlerden bize Adaleti bekler hale getirecek? Bu durum bizzat Yaradanın kendi Adaletsizliği değilde nedir? Bir kul olmanın gereği bunu sorgulamak da, kimdir bu Rab benden Adaletli olmamı isteyecek, bana bunları emrederken de kendisinin ne yaptığını bilmek akıllı bir Kul olmanın gereğidir. Kur’an’da niçin bana Nemrut ve Firavun’dan bahsedersin? Onların azgınlıklarını bize anlatan Rab, günümüzdeki Firavunlara karşı ne gibi hesabı kitabı vardır bunu bize açık seçik göstersinde bizde bilelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları