Avusturya Büyükelçiliğine Ozan Ceyhun atandı

Avusturya Büyükelçiliğine Ozan Ceyhun atandı

ABONE OL
10:28 - 21/02/2020 10:28
Avusturya Büyükelçiliğine Ozan Ceyhun atandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Ozan Ceyhun atandı.

Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca açık bulunan Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Cenap Fillikçioğlu, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Muhittin Özbay, Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ise İlker Ötgünlü getirildi.

Ozan Ceyhun kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Avusturya Büyükelçiliğine Ozan Ceyhun atandı.

Türkiye’nin Viyana Büyükelçliği’ne ve bazı kurumların il müdürlüklerine yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ozan Ceyhun, 1960 Adana doğumlu, Türk kökenli Alman politikacı.

1986 yılında Alman Yeşiller Partisi’ne üye oldu ve aktif çalışmalarda bulundu.

1992 ve 1998 yılları arasında Hessen Sosyal Bakanlığında çalıştı.

1998 ile 2000 yılları arasında Avrupa Parlamentosunda görev aldı.

22 yeni ticaret il müdürü atandı

Ticaret Bakanlığınca Aksaray Ticaret İl Müdürü Vahit Özer, Bursa Ticaret İl Müdürü Zübeyir Tokgöz, Diyarbakır Ticaret İl Müdürü Ömer Tuncay Baysülen ve Şanlıurfa Ticaret İl Müdürü Nazan Sezer görevlerinden alındı.

Adana Ticaret İl Müdürlüğüne Adnan Ekiz, Aksaray Ticaret İl Müdürlüğüne İsmail Sevim, Antalya Ticaret İl Müdürlüğüne Halil Özşahan, Balıkesir Ticaret İl Müdürlüğüne İlhan Pehlivan, Bursa Ticaret İl Müdürlüğüne İsmail Aslanlar, Çanakkale Ticaret İl Müdürlüğüne Hakan Tuncerli, Diyarbakır Ticaret İl Müdürlüğüne Zafer Atik, Karaman Ticaret İl Müdürlüğüne Adem Özcan, Kastamonu Ticaret İl Müdürlüğüne Sefa Özata, Kırklareli Ticaret İl Müdürlüğüne Mustafa Uzan ve Kilis Ticaret İl Müdürlüğüne Mehmet Aydın Türk’ün atamaları yapıldı.

Ayrıca Ticaret Bakanlığında açık bulunan Kütahya Ticaret İl Müdürlüğüne İsmail Hakkı Uygun, Manisa Ticaret İl Müdürlüğüne Muharrem Özel, Mardin Ticaret İl Müdürlüğüne Mustafa Aydın, Niğde Ticaret İl Müdürlüğüne Kenan Şahiner, Ordu Ticaret İl Müdürlüğüne Şenel Çakır, Osmaniye Ticaret İl Müdürlüğüne Ayhan Bozok, Sakarya Ticaret İl Müdürlüğüne Emre Atmaca, Siirt Ticaret İl Müdürlüğüne Ramazan Bozkurt, Sinop Ticaret İl Müdürlüğüne Yavuz Selim Aykan, Trabzon Ticaret İl Müdürlüğüne Kasım Tiryaki, Zonguldak Ticaret İl Müdürlüğüne ise İsmail Maden atandı.

Terörle bağlantılı bazı yabancı organizasyonların mal varlıkları donduruldu

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararı ve terörizmin finansmanının önlenmesi kanunu gereğince,Türkiye’de bulunan bazı yabancı kişi ve organizasyonun mal varlıkları donduruldu.

Mal varlıkları dondurulan kişilerin ve organizasyonların bağlı olduğu ülkeler arasında Nijerya, Filipinler, Somali, Suriye, Irak ve Singapur bulunuyor.

Mal varlıklarının dondurulma gerekçesi ise, organizasyonların veya kişilerin bir takım terör eylemlerine iştirak etmesi ve bazı terör eylemlerinin gerçekleştirilmesine yardımda bulunması.

Mal varlıklarının dondurulmasına ilişkin kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. AA

 

Inal
Tüm Yorumlar (1)
  • Abdurrahim Vural

    Ozan Ceyhun’ un Büyükelci olarak atanmasi Cumhurbaskanimiz’ in cevresinin ne kadar serefsiz dalkavuklardan olustugunun kanitidir.

    +0
    -0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.