20.8 C
Berlin
07:11 - 13/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Antalya TÜRKİYE

ATSO kent merkezini hareketlendirdi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) turizm sezonun sona yaklaşması ve akşam alışverişini canlandırmak ve turistlerin ilgisini çekmek amacıyla başlattığı eğlenceler kent merkezini hareketlendirdi.

Haftanın üç günü Atatürk Caddesi ve Kapalı Yol’da eş zamanlı olarak başlatılan bando ve animatörlerin kortej yürüyüşü ile Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen dans gösterileri ve akrobasi şovları kent merkezinde karnaval rüzgârı estiriyor. Eylül ayı sonuna kadar devam edecek etkinlikler, şehir turizmine doping etkisi yaparken, akşam ticaretini de canlandırdı.

ATSO’nun, turistleri ve vatandaşları kent merkezine çekmek, akşam ticaretini canlandırmak ve şehir turizmini desteklemek için ilkini düzenlediği ‘Sokakta Şenlik Var’ etkinlikleri vatandaşlardan ve turistlerden büyük ilgi görüyor. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri düzenlenen ve yaklaşık 3 saat süren etkinlikler, kent merkezini eğlence alanına dönüştürdü. ATSO’nun etkinlikleri esnafın da yüzünü güldürüyor.

Kentin ana caddelerinde Bando eşliğinde yürüyen çizgi film karakterleri ve akrobatlar, şovlarına Cumhuriyet Meydanı’nda devam ederken, vatandaşların ve özellikle çocukların büyük ilgisini çekiyor. Cumhuriyet Meydanı’nda bando ve akrobat gösterileri ile devam eden 3 saatlik eğlence, kent merkezini karnaval yerine çeviriyor.

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN

ATSO Başkanı Davut Çetin de akşam ticaretini canlandırmak, şehir turizmini desteklemek için düzenlenen ‘Sokakta Şenlik Var’ etkinliklerinin gördüğü ilgiden çok memnun olduklarını söyledi. ATSO üyelerinden ve vatandaşlardan çok sayıda olumlu mesaj aldıklarını belirten Davut Çetin, “İlk kez düzenlediğimiz ‘Sokakta Şenlik Var’ etkinliklerimizle ilgili hem üyelerimizden hem kent merkezindeki esnaflarımızdan hem de vatandaşlarımızdan çok güzel geribildirim alıyoruz. Etkinliği sahiplenen üyelerimize, esnafımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

16 MİLYON TURİST

Türkiye turizminin amiral gemisi Antalya’nın kent merkezinin yılın 12 ayı canlı ve hareketli olması gerektiğini vurgulayan Davut Çetin şöyle konuştu:

“Antalya olarak bu yıl 16 milyon turist ağırlayacağız. Ama maalesef turistleri kent merkezine çekemiyoruz. Bırakın turistleri, Antalya’da yaşayanlar bile akşamları kent merkezine inmiyor. ‘Sokakta Şenlik Var’ etkinliklerimizde gördük ki, güzel bir etkinlik organize ederseniz, insanların şehir merkezine inmesi için bir neden sunarsanız, vatandaşlar çocuklarıyla beraber kent merkezine iniyor. Otellerinden çıkan turistler, Antalya merkezinde keyifle vakit geçiriyorlar. Biz Eylül ayının ilk iki haftasında bu sinerjiyi yakaladık. Ay sonuna kadar da devam ettireceğiz. Bu etkinlikler, sadece bizim çabamızla olacak bir şey değil. Yerel yönetimlerimiz, tüm iş örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve turizm dünyasının desteğiyle bu hareketliliği 12 ayın geneline yaymak istiyoruz. Tüm üyelerimizi ve hemşerilerimizi Antalya’nın en güzel zamanında sokaktaki şenliğe katılmaya çağırıyoruz.”

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla