32 C
Berlin
17:47 - 11/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Ankara GÜNCEL İran Kazakistan Rusya Suriye TÜRKİYE

Astana görüşmelerinin tarihi belli oldu

Astana görüşmelerinin tarihi belli oldu

Kazakistan Dışişleri Bakanı Muhtar Tleuberdi Türkiye, Rusya ve İran’ın sürdürdüğü Suriye konulu Astana görüşmelerinde yeni oturumun 10-11 Aralık tarihlerinde yapılacağını duyurdu.

“Astana görüşmeleri” olarak bilinen Türkiye, Rusya ve İran tarafından yürütülen Suriye konulu toplantıların bir sonraki oturumunun 10-11 Aralık’ta yapılacağı açıklandı.

Kazakistan Dışişleri Bakanı Muhtar Teleberdi, bugün yaptığı açıklamada, Suriye konulu 14. Garantörler Toplantısı’nın 10-11 Aralık’ta yapılacak oturumuna ev sahipliği yapacaklarını duyurdu.

2017 yılında başlayan Astana görüşmeleri Kazakistan’ın başkenti Nursultan’ın eski adıyla anılıyor. Son toplantı 1-2 Ağustos tarihlerinde yapılmıştı.

Suriye Dışişleri Bakanlığı dün yaptığı açıklamada Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusundaki eylemlerinin, Astana ve Soçi’de varılan anlaşmalara aykırı olduğunu belirterek, uluslararası topluma Ankara’ya bu eylemlerini durdurması için baskı yapma çağrısında bulunmuştu.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla