LVM Fikret Odağ

Arnavutluk’ta 5,6 büyüklüğünde deprem

27.11.2019 16:45

Dün 6,4 büyüklüğünde depremle sarsılan Arnavutluk’ta akşam saatlerinde 5,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Arnavutluk’un kıyı şeridinde bir deprem daha meydana…

Arnavutluk’ta 5,6 büyüklüğünde deprem

Dün 6,4 büyüklüğünde depremle sarsılan Arnavutluk’ta akşam saatlerinde 5,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Arnavutluk’un kıyı şeridinde bir deprem daha meydana geldi. Arnavutluk Jeoloji, Enerji, Su ve Çevre Enstitüsünden (IGJEUM) yapılan açıklamada, merkez üssü Adriyatik Denizi olan 5,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği bildirildi.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise yıkılan binalarda sürdürülen arama-kurtarma çalışmalarının güvenlik gerekçesiyle bir süreliğine durdurulduğu kaydedildi.

Dün meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremin ardından şu ana kadar 27 kişi yaşamını yitirdi, 8’i ağır 658 kişi yaralandı. Dıraç şehri ve Thumane ilçesinde kurulan 148 çadıra 2 bin 150 kişinin yerleştirildiği açıklandı.

Tiran ve Dıraç’ta 30 günlük olağanüstü hal ilan edildi.

İki ay önce Dıraç yakınlarında gerçekleşen 5,8 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can kaybı yaşanmamıştı.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

#

Yorumlar

İlgili Haberler